Birkaç Saniyede Güzellik


Sayfalarımızda okuyacağınız güzellik önerilerini uygulamak, inanın su kaynatmaktan bile daha kısa zaman alıyor. Deneyip görebilirsiniz!

6 DAKİKADA YUMUŞAK VE ALIMLI
Hiçbir zaman vazgeçemeyeceğiniz güzellik alışkanlığınız, tabiiki makyajınızı uygularken aynanın karşısında geçirdiğiniz zamandır. Moda şovlarının sahne arkası kahramanları olan makyaj artistleri ve saç stilistleri bu konuda size harika bir kaynak olabilir. Modelleri sahneye hazırlamak için fırçalarını oldukça hızlı kullanmak zorunda olan bu uzmanlar sizler için ufak bir kopya kağıdı hazırladılar. Hem gündüz hem de gece uygulayabileceğiniz bu önerilere bir göz atın.

Gündüz Önerisi
1 Dakikada Kaş Düzeltme
Cildinize kat kat fondöten sürmektense, yalnızca T-bölgesi gibi kızaran veya göz çevresi gibi solgun bölgelere bir miktar kapatıcı uygulayın. Parmaklarınızla ürünün üzerine hafif dokunuşlarda bulunarak cildinize iyice yedirin. Yüzünüzün geri kalanına pudra uygulayarak ten renginizi eşitleyin. Mineral bir pudra deneyebilir, içindeki güneş koruma faktörü sayesinde cildinizin dış etkenlere karşı korunmasını sağlayabilirsiniz.

1 Dakikada Yüz Makyajı
Çok önemli görünmese de, derli toplu kaşlar görünümünüzü toparlama sürecinde gerçekten çok büyük bir fark yaratabilir. Güzel bir kaş yayına sahip olmak için bir kalemi (silgi tarafı kaşınızın başladığı noktaya gelecek şekilde) kaşınızın üzerine çapraz bir şekilde yerleştirin ve o kalemin altında ve üstünde kalan tüm tüyleri cımbızla alın. Kaşınızın ortasına geldiğinizde diğer yarısına da aynı işlemi uygulayın.

7 DAKİKADA SEKSİ VE ATEŞLİ
Gece çıktığınızda çok fazla makyaj yapmaktan kaçının. Erkeklerin aşırı makyajı itici bulduklarını da gözden kaçırmayın. Onun yerine, erkek arkadaşınızın bayıldığı bölgeler olan dudaklarınızı ve gözlerinizi ortaya çıkarmaya yönelik renkler kullanmaya çalışın. Dağınık bir topuz ise fazla uğraşılmış gibi duran bir saç modelinden çok daha seksi olabilir.

Gece Önerisi
1 Dakikada Cilt Parlatma

Makyaj rutininize devam ederken, cildinizle fazla zaman kaybetmenize gerek yok. Az ışıkla aydınlanan bir mekanda, T bölgenizin ve yanaklarınızın üzerine hafifçe uygulayacağınız krem formlu bir fondöten yeterli olacaktır. Makyaj süngerinizi bir damla suyla nemlendirirseniz, fondötenin cildinizde taze bir etki yarattığını görebilirsiniz. Işığı geçiren transparan bir pudra ile tüm makyajınızı sabitleyebilir ve terlemeyi en az seviyeye indirebilirsiniz.

Gece 3 Dakikada Alımlı Gözler
Yukarıda kullandığınız pudrayı, uygulayacağınız maskara katları arasına hafifçe sürün. Böylelikle fazladan bir hacim elde edebilirsiniz. Göz kalemi uygulamaya vaktiniz yoksa, maskara fırçanızın ucunu kirpik diplerinize hafiçe sürün. Bir Q-tips yardımıyla dağıtacağınız maskara ile buğulu bir eyeliner etkisi yaratabilirsiniz. Daha gizemli bir hava katmak için koyu tonlarda bir göz farı uygulayın. Özellikle koyu mor ve lavanta renkleri her ten rengine uygun olma özelliğine sahip.