El estetiği bir çok ünlünün de ihtiyacı! Örnek tabii ki Madonna!
trans - Artık elleriniz yaşınızı ele vermeyecek!
Her gün bir yenisi geliştirilen kozmetik ürünler ve estetik cerrahideki gelişme sayesinde, hali vakti yerinde olan kadınlar artık yaşlanmıyor! Herkes, her daim genç ve güzel. Hatta doğa sanki tersine işliyor ve kadınlar her yeni yaşa daha taze bir yüz ve ‘fit’ bedenlerle giriyorlar. Ah bir de şu eller olmasa! Onlar yaşlılık lekeleri ve belirginleşen damarlarla gerçek yaşı ele veriyor. Bir yüze, bir ele bakanlara “Elden ne gelir?” dedirtiyorlar... İşte gelişen teknoloji, artık bir soruna da bir çare buldu. El estetiği sayesinde artık yaşlar ellerden anlaşılmıyor! Uzmanlar ellerimizin genç, sağlıklı ve güzel görünmesini sağlamanın, birkaç basit işlemle mümkün olduğunu söylüyor. İşte ellerinden mustaripler ve yeni teknikler...

Öğle modasında gergin eller
Ellerimizin, yaşın gizlenemediği organlarımız olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, bu nedenle el estetiğinin son dönemde önem kazandığını söylüyor. Kışlaoğlu, ellere uygulanabilen estetik yöntemlerle ilgili şu bilgileri verdi:

Ağrısız, ciltte tahriş ve kızarıklık bırakmayan, tedavi sonrası toparlama süresi gerektirmeyen bir yöntemdir. Yenilenen ciltteki hücreler daha düzgün, daha sıkı ve genç görünen bir yüzey oluşturur. Tüm yüz ve el cildi üzerinde görülen yaşlılık belirtileri ve hafif sarkmalar Nd: Yag lazer ile tedavi edilirler. Cildin yapısına ve kırışıklıkların derinliğine göre seans süresi belirlenir. Üçüncü seanstan sonra etkisi gözle görülebilir.

Ellere peeling
Yüze uygulanan peeling, eller için de son derece başarılı bir yöntemdir. Peeling üst derinin soyulması ile derinin yenilenmesi ve gençleştirilmesidir. Peeling işlemi ile kırışıklıklar, yorgun cilt, güneş hasarlı cilt, cilt lekeleri gibi pek çok sorun giderilir ve uygulanan bölgedeki cilt daha genç daha parlak ve daha elastik bir hale gelir. Peeling uygulama maddelerinin içerisinde tercih edilen ‘gren peel’dir. Tamamen bitkisel olması, kimyasallardan ve sentetik maddelerden arınmış olduğu için cilde zarar vermez. Beş gün tamamlandığında cilt, belirgin derecede daha genç ve parlak görünüyor.
Kendi yağınızla lipofilling
El yüzeyinde yaşlılığa bağlı doku kaybında ise hazır dolgu maddesi uygulaması ya da lipofilling yapılarak cilt altı dolgun ve sağlıklı bir hale getirilir. Hazır dolgu maddeleri uygulaması son derece basittir. Cilde anestezik bir krem sürüldükten sonra beş dakika içinde ince bir iğne sayesinde uygulama gerçekleştirilir. Ve çalışan kişiler bunları öğle tatilinde dahi yaptırabilirler. Kişinin özellikle karın bölgesinden alınan yağ dokusunun istenilen bölgeye enjeksiyonu olan lipofilling’ lerde üç, dört ay sonra sadece yağın enjeksiyonuna bağlı dolgunluğun yanı sıra ciltte gençleşme de görülmüştür.