Sıkça Sorulan Sorular


Seans Aralıkları ve Seans Sayısı Ne Kadar Olmalıdır?

Seans aralıkları vücut bölgelerinde yaklaşık 2.5 aydır. Seanstan sonra 2 hafta içinde tüyleriniz tamamen dökülür, 2 ay boyunca tüysüz kalır, seans aralıklarında da rahat bir dönem geçirirsiniz. Seans sayısı tamamen kişinin hormon profiline ve kıl yapısına bağlıdır, ortalama 4-8 seans gerekir.


Tedavi Sırasında Ağrı Hissedilir mi?

Hissedilmez, yalnızca soğutucu cihazın ve lazer ışığının cildinize çarpmasını hissedersiniz.Neden Birden Fazla Seans Gerekmektedir?

Tedavi esnasında tüylerin büyüme aşamaları olan anajen, katojen veya telojen fazları tedavi açısından önemlidir. Lazer epilasyon uygulaması esnasında kılların farklı evrelerde olması, kalıcı ve kesin neticenin ortalama 3-8 seans sonrası alınmasının gerekçesidir. Lazer ışının uygulama süreleri ve dozları kişinin cilt tonu ve yapısal özelliklerine göre değişiklik gösterir.


SELÜLİT VE BÖLGESEL İNCELME
03 - Lazerli Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular01 - Lazerli Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


*Radyofrekanslı Selülit Giderme

Radyo Frekanslı Bölgesel İncelme ve Selülit giderme işlemi, yağ hücrelerinin hacmini metabolik hızlandırma yöntemi ile azaltır. Velasmooth bu cihazlardan biridir.Selülitin yumrulu ve pütürlü görüntüsü çoğunlukla lifli bağların yağlı tortuları sıkıp tutması ile oluşur. Cihaz selülite sebep olan bu lifli bağlara, ayrıca cilde ve yağ tabakasına masaj yaparak bu bölgelerde dolaşımın düzenlenmesini sağlar, aynı zamanda deri altında bulunan yağ hücrelerini etkili bir şekilde ısıtır. Bu şekilde mitokondrileri de teşvik ederek canlandırır. Bağlar gerilir, yağ hücreleri parçalanır ve absorbe edilir, o bölgenin metabolizması artar, bu parçalanmış hücreler vücuttan lenfatik sistem tarafından atılır ve sonuç olarak daha sıkı, düzgün bir görünüm ile genel bir incelme ve toparlanma elde edilir.
Kılcal damar problemi olan kişilere kolayca uygulanabilmektedir. Başarılı sonuçlar 15 seans uygulamadan sonra gerçekleşmektedir.
Uygulama sırasında veya öncesi/ sonrası özel elbise veya çorap gerekmez. Görülebilir selüliti olan ve her tür cilt rengi olan hastalar için tedavi uygundur (sistem cilt pigmantasyonuna hassas değildir).


*Elektroterapi

Pedli Sistemminna776 - Lazerli Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Quantum ' un 5 ayrı programı ve her programın kendi içinde ayrılan bölümleri bulunur. Bu bölümlerde; incelme ve selülit sorunları için uygulanabilecek çeşitli tedavilerin yanında, kırışıklık giderme, lifting gibi spesifik yüz ve vücut sorunlarının iyileştirilmesine yönelik uygulamalar da yer almaktadır.