Saçlarınıza en sizin kadar özen gösterecek ürünler bu haberde...
trans - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…
Şampuanlar ve saç kremleri

BC Bonacure - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…


İNCE SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN/SAÇ KREMİ
BC Bonacure, Light Volume
Ebil Saç Tasarım'dan Yalçın Babacan, saçları ince telli olan kadınların saçı nazikçe temizleyen fakat ağırlaştırmayan bu şampuanı Kullanmalarını öneriyor. 'Saçın sönük ve cansız görünmesine neden olan yağı tamamen temizlerken hacim de katıyor,’ diye de ekliyor Babacan. Şampuan, 200 ml - 35 TL, saç kremi, 200 ml - 49 TL; kuaförlerde.


pantenesibir - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…
NORMAL SAÇLAR İÇİN EKONOMİK ŞAMPUAN/SAÇ KREMİ
Pantene, Temel Bakım
Pantene temel bakım şampuanı, içeriğinde bulunan amino-s sayesinde saçın güçlenmesine yardımcı oluyor. Son olarak bir moda çekiminde Sanem Çelik'in saçlarını yapan Tayfun Ateşoğlu, Pantene'in her saç problemine yönelik çözüm sunduğunu hatırlatarak, "Saçınızda doğal olarak bulunan ama zaman içinde kaybolan protein yapıtaşlarını geri kazandıran bir şampuan," diyor. Şampuan, 200 ml - 4,19 TL, saç kremi, 200 ml - 4,19 TL; marketlerde.


lorealelseveee - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…

YUMUŞAK SAÇLAR İÇİN
Elseve, Re-Nutrition
Doğanın en zengin doğal besin maddelerinden arı sütü içeren bu şampuan, saçları beslerken dolgunluk, esneklik ve ipeksi yumuşaklık kazandırıyor. Saçları besleyen arı sütü, aynı zamanda saç telini sürekli nemli tuttuğu için kuru ve kurumaya eğilimli saçlar için ideal. Muhteşem bal ve kayısı kokusu da uzun süre saçınızdan çıkmıyor. Şampuan, 750 ml - 8,99 TL, saç kremi, 250 ml - 8,49 TL; marketlerde.


kerastaseeee - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…KIVIRCIK SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN/SAÇ KREMİ
Kerastase, Oléo Curl
Bahçecik Kuaför'den Okan Seyhan, zapt edilemeyen asi bukleler için bu seriyi öneriyor. Azra Akın'ın saçlarında da bu şampuanı kullanan Seyhan, Oléo Curl serisindeki ürünlerin havadaki nem sebebiyle elektriklenen, kabaran ve tiftik tiftik olan kıvırcık saçları sakinleştirip bukleleri belirginleştirdiğini ekliyor. Şampuan, 250 ml - 39 TL, saç kremi, 150 ml, 55 - TL; kuaförlerde.


wellasysyrenm - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…


ŞAMPUAN/SAÇ KREMİ
System Professional, Hydro
Şevval Sam gibi ünlülerin saçını tarayan VIP Kuaför'den Mesut Çağan, bu şampuanı ve saç kremini her tip saç için tavsiye ediyor. "Saçı nazikçe temizleyerek kolaylıkla taranmasını sağlıyor. Ayrıca saçınıza kattığı nemi uzun süre koruyor," diyor Çağan. Şampuan, 250 ml - 35 TL, saç kremi, 200 ml - 56 TL; kuaförlerde.Şekillendiriciler

wellahighhair - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…

SAÇ SPREYİ
Wella, HighHair
Pınar Aylin ve Tuba Özay gibi ünlü isimlerin saçlarını emanet ettiği Mehmet Tatlı Kuaför'den Yusuf Güllüel, bu spreyi elinden hemen hemen hiç bırakmadığını söylüyor. "Güçlü tutuş sağlayan, saça hacim kazandıran ve istediğim şekli elde etmemi sağlayan bir ürün.” Diyor Güllüel. 300l – 44 TL, kuaförlerde.


BCbonacure - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…KABARMAYI ÖNLEYEN SERUM
BC Bonacure, Repair Rescue
"Kırık uçlara bakım yaparak daha pürüzsüz görünmelerini sağlayan çok başarılı bir bakım ürünü," diyor Ebil Saç Tasarım'dan Yalçın Babacan. Müşterileri arasında Siren Ertan ve Ebru Akel de bulunan Babacan, "Saçınız nemliyken sadece uçlara uygulayın ve durulamayın. Sürekli kullandığınızda etkisini göreceksiniz." diye de ekliyor. 75 ml - 86 TL; kuaförlerde.


sebastian - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…


PARLAKLIK VEREN ÜRÜN
Sebastian, Laminates Drops
Yıldırım Özdemir Kuaför'den ismet Kemer, "Islak ya da fonlu saçı parlatmak için sadece bir iki damla yeterli," diyor bu ürün için. Aynı zamanda elektriklenmeyi ve kabarmayı da kontrol altına alan bu ürün, kuru, asi ve kimyasal işlem görmüş saçlar için birebir, Kemer, Nefise Karatay ve Gülşen'in saçlarına şekil verdikten sonra da bu ürünle parlaklık kattığını söylüyor. 50 ml - 48 TL; kuaförlerde.


john freida - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…HACİM VEREN KÖPÜK
John Frieda, Luxurious Volume
Erdem Kıramer'den Şaban Ay, hafif formülüyle saç tellerini kaplayarak kökten uca hacim kazandıran bu köpüğü ince telli saça sahip müşterilerine uyguladığını söylüyor. "Sert bir his ve görünüm vermeden saçı şekillendiriyor," diye de ekliyor Ay. 212 gr. - 26 TL, Boyner


osismarshmellow - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…


SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİ
Osis, Marsh Mellow
Çantanızın içine sığacak kadar minik bir ambalaja sahip bu şekillendiriciyi, gün içinde kuru saçınızın tümüne uygulayıp ellerinizle şekil verebilirsiniz. Uzun saçlarda kullanmak için ise parmaklarınızın ucuna alacağınız küçük bir miktar ürünle katlarınızı belirginleştirebilirsiniz. 50 ml - 48 TL; kuaförlerde.

ŞEKİLLENDİRİCİ
L'Oreal, Professionnel Tecniart Playhall
Gamze Özçelik ve Özgü Namal'ın kuaförü Bahçecik'ten Okan Seyhan, saça mükemmel şekil verdiği ve parlaklık sağladığı için bu ürünü tercih ettiğini söylüyor, "özellikle dalgalı saçlara netlik sağlamak için kullanıyorum," diyor Seyhan. 100 ml. - 39 TL; kuaförlerde.


garniernaturals - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…

SAÇ BOYASI
Garnier, Color Naturals
Garnier'nin saç boyası, doğanın bir mucizesi olan zeytinyağı içeriyor. Hem boyama sırasında hem de sonrasında saçları besleyen bu saç boyası, mükemmel renklendirme sağlarken ışıltı ve canlılık da katıyor. Dermatolog Erçin Özüntürk, içeriğinde A, D, E ve K vitaminleri de bulunduğu için saçlar için son derece sağlıkli olduğunu söylediği bu saç boyasını tavsiye ediyor. 6,49 TL; marketlerde.Ekipman

parlux - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…SAÇ KURUTMA MAKİNESİ
Parlux
Gülben Ergen ve Sibel Turnagöl gibi ünlü isimlerin saçlarını teslim ettiği MOS kuaförden Ümit Sarp, Parlux'ü hem çok güçlü hem de uzun ömürlü olduğu için tercih ettiğini söylüyor. "Kuvvetli üfleyişe sahip olmasına rağmen saça zarar vermiyor." diye de ekliyor Sarp. 195 TL, İyigün Parfümeri; (0212) 246 35 51.


DÜZLEŞTİRİCİ
Remington, Shine Therapy
Erdem Kıramer Akademi'den Emir Balaban, seramik plakalara sahip bu düzleştiriciyi, dijital göstergesi sayesinde ısıyı kontrol edebildiği için tercih ettiğini söylüyor. "Saçı elektriklendirmeyen ısıyı eşit yayarak çabuk etki eden bu ürünü düzleştirmenin yanı sıra saçta doğal dalgalar yaratmak için de kullanıyorum," diyor Balaban. 189 TL, elektronik marketlerde


remingtonshine - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…


MAŞA
Babyliss, PRO 2000
Ebil Saç Tasarım'dan Hasan Ebil, "Babyliss maşalar seramik kaplama olduğu için çok yüksek ısının saça verdiği zararı en aza indiriyor," diyor. Ebil, Ebru Akel gibi birçok unlunun saçına bu maşayla şekil veriyor. 89,90 TL, Electro Let


babylissPRO2000 - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…


EDİTÖRÜN SEÇİMİ
Rowenta CV9112 Elite Lissima Clip&Press
Eğer aceleniz varsa duştan sonra hemen düz saçlara kavuşmak için bu pratik saç kurutma makinesini deneyebilirsiniz. Küçük boyutuyla seyahat ederken de rahatlıkla yanınızda taşıyabileceğiniz bu ürün, saçlarınızı kuruturken aynı zamanda dipten uca kadar mükemmel düzleştiriyor. 89,90TL, Tefal


vepafirca - 2009’un en iyi saç bakım ürünleri…
FÖN VE AÇMA FIRÇASI
Vepa
Toni&Guy Kuaför'den Erdal Uzuç, saçı yıpratmadığı için Vepa'nın açma fırçasını tercih ettiğini söylüyor, ipek Tuzcuoğlu gibi ünlülerin de saçını tarayan Uluç, fırça seçerken, sert kıllı olmayanların tercih edilmesini öneriyor. Uluç ayrıca, ince telli saçları kıl uçlu fırçaların, kalın telli saçla ise plastik uçlu olanların daha iyi açtığını söylüyor. 14,50 TL; marketlerde.

Ata Kuaför'den Ata Arıkfidan, Vepa'nın tüm fırça ve taraklarını elektriklenme yapmayan ve saça zarar vermeyen özelliklerinden dolayı çok sık kullandığı söylüyor. "Sürekli yüksek ısıya maruz kalmasına rağmen çok dayanıklı bir fırça," diye de ekliyor Arıkfidan. 14,50 TL; marketlerde.