Vücut şekillendiricilerde en yeniler neler? Nasıl kullanmalıyız? Yaza hazırlık dosyasında!
trans - Selülitlere elveda!
Vücut şekillendiriciler, düzenli kullanıldığında sizi santim santim inceltmekle kalmaz, daha pürüzsüz bir tene sahip olmanızı ve selülit derdinden kurtulmanızı sağlar. Tüm bunlar, yazdan önce yapılacaklar listesinin ilk maddesini yapmaya yeter bile. İlk madde ne mi? Tabii ki "Vücut şekillendiricileri kullan". Yeni ürünlerle yaza hazırlanmaya ne dersiniz!NELERE DİKKAT ETMELİ?

"Sürekli bu tür ürünler deniyorum fakat bir türlü etkisini göremedim" diyorsanız dikkat edilmesi gerekenler için cilt bakım uzmanı Ayşe Aykut'a danıştık...

Kremin cilt tipinize uygun olduğundan emin olmak için bir cilt bakım uzmanına danışıp, cildinizin Ph oranını öğrenin ve ona uyan bir ürün seçin.
Bu tür ürünleri düzenli kullanmak çok önemli. Ürünün kullanım sıklığını öğrenip ve uymaya özen gösterin.

Krem ya da jel fark etmez, ürünün cildinize tam nüfuz edebilmesi için temiz cilde uygulanması gerekiyor.

Bol bol su tüketin, bu metabolizmanızı hızlandırır ve hücrelerinizin yenilenmesini kolaylaştırır.

Hareketsiz kalmamaya özen gösterin. İmkanınız varsa mutlaka sporyapın, günde bir saatlik bir yürüyüş bile etkisini gösterecektir.

Selülit nedir?

Deri altı yağ hücrelerinin gereğinden fazla miktarda büyüyerek; kan ve lenfatik dolaşım üzerine baskı yapması sonucunda; dolaşımın bozukluğu meydana gelir. Bozulan dolaşım, deri altı dokularında sıvı birikimine ve bağ dokuların yeteri derecede beslenememesine yol açar. Bu da deride selülit görünümüne neden olur. Selülit görünümü, genetik faktörlere, hormonal düzensizliklere, yanlış beslenmeye, aşırı strese, hareketsizliğe ve yorgunluğa bağlı olarak ortaya çıkar. Selülit 4 derecedir. 0-1-2-3 olmak üzere sınıflandırılmıştır.


Bölgesel yağlanma ve selülit görünümünün hafifletilmesi için spor, sağlıklı beslenme ve bol su içilmesinin tavsiye edildiği zaten hepimiz tarafından biliniyor. Fakat az önce de bahsettiğim gibi vücutta en zor yakılan yağ, tip 3 yağ olan bölgesel yağlardır. Spor yapmaya başladığında 45.dakikadan itibaren bölgesel yağları hedef alarak sonuç alınmaya başlanabilir. Bu da yoğun günlük yaşantımızı düşününce uygulanması zor bir yöntem. Düzenli spor yapabilen kişi sayısı maalesef çok az. Bu yüzden özellikle bölgesel yağlanma için bir desteğe ihtiyacımız var.