Özel günler öncesi sinderella etkisi...
trans - Sinderella estetiğiyle özel günlere özel hızlı estetik!
Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Plastik Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Este 7 Estetik Birimi yöneticisi Prof. Dr. Ahmet Karacalar, nişan, düğün ya da diğer özel günler öncesinde estetik operasyon yaptıranların çoğaldığına dikkat çekiyor.

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Plastik Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Este 7 Estetik Birimi yöneticisi Prof. Dr. Ahmet Karacalar, özel günler öncesinde gelen estetik yaptırma taleplerinin oldukça fazla olduğunu belirtiyor.
Dr. Karacalar, özellikle kadınların kutlamalarda çekilecek fotoğraflarda güzel çıkmasının kendileri için çok önem taşıdığının altını çizerek “Örneğin evlilik fotoğrafları bir ömür boyu saklanır. Kişiler, bir yaşam boyu hoş olmayan bir görüntüye bakmak istemediklerini söyleyerek beğenmedikleri yerlerini düzelttirmek istiyorlar” diyor.

Nikah öncesi estetikler
Dr. Karacalar özel günler öncesinde yapılan operasyonların cerrahi olanları ile ilgili “Hem erkekler hem kadınlar kepçe kulak operasyonu istiyorlar. Kepçe kulak nikahtan bir hafta önce yapılabilir. Yani bir haftada düzelir. Bazen yıllardır burnunu beğenmeyen kişi nikahtan önce burnunu düzelttirmek için geliyor. Ama burun, operasyondan 1–2 ay sonra tam düzelebildiği için süre gerekiyor. Bir diğer işlem de nikah öncesi meme estetiği. Meme küçültme, büyütme, kaldırma işlemleri cerrahi olarak yapılıyor” derken “sinderalla etkisi” adını verdiği yöntemleri de şöyle anlatıyor:
“Cerrahi operasyonlar dışında kaş kaldırma, dolgular, botoks, dudak çizgisi, yüz dolgusu gibi bazı işlemlerle geçici etki yaratılabiliyor. Mesela bir partiye katılacak veya nikahına bir hafta kalan kişi gelip isteklerini anlatıyor.

Kaşlarını kaldırabiliyoruz, gerekiyorsa şakak ve alında düzeltme ve dolgu yapıyoruz. Yüz germe işlemi, dudaklara dolgunluk kazandırma da yapılan diğer işlemler arasında. Genellikle bu işlemler birkaç günlük etki yarattığı için “sinderella etkisi” olarak adlandırılıyor ve özel günler öncesinde çok tercih ediliyor.”

trans - Sinderella estetiğiyle özel günlere özel hızlı estetik!