Kaloriyi Azaltın, Zayıflayın!


Yetişkin bir kadının günlük kalori ihtiyacı 2200-2400 kalori arasında değişmektedir. Eğer ihtiyacınızdan fazla kalori alıyorsanız, vücut tarafından depolanmaya başlar. Böylece kilo almış olursunuz.
Kaloriyi Azaltın, Zayıflayın!
2F6A673F6F4C5B5A66AFB468E7167 - Kaloriyi Azaltın, Zayıflayın!

Farkında olarak beslendiğinizde hayalinizdeki kiloya ulaşabilirsiniz. Sofranızdaki her yiyeceği tüketmeden önce sorgulamak ve doğru yargılamak kolayca kilo vermenizi sağlar.
Kalorisi yüksek yiyecekleri seviyorsanız kendinizi bir anda mahrum bırakmayın. Ara sıra kendinize ikramda bulunun ve sevdiğiniz yiyeceğin tadına bakın. Siz yemedikçe beyniniz daha çok yemek isteyecek ve iradenizi yenildiğiniz ilk an yüksek miktarda yüksek kalorili yemiş olacaksınız.
Tere yağ, krema, yağ oranı yüksek peynir gibi gıdaları yavaş yavaş azaltırsanız diğer yiyecekleri yemeye devam edebilirsiniz. Kalorisi daha düşük yiyecekler formda kalmanıza yardımcı olur.
Dinlenirken ya da uyumadan önce yemek yememeye özen gösterin. Uyumadan 2 saat önce yediğiniz herşeyi vücut depolar. Çünkü vücut kendini dinlemeye almıştır. Kalori yakmak için enerji harcamaz.
Farkında olmadan kalori kaynağı haline gelmiş içecekleri azaltmak kilo vermenize yardımcı olur. Asitli ve gazlı içecekler, kremalı kahvelerin kalori yüksektir ve kilo almanıza neden olur.
Bir gün içinde mutlaka en az 3 öğün yemek yemeye özen gösterin. Bir öğünü atladığınızda diğer öğünde daha fazla yemek yersiniz. En ideali sık ama az yemek yemektir. Günün en önemli öğünü kahvaltıyı doyurucu şekilde yaptığınızda bir sonraki öğünlerde daha az yemek yersiniz.
Çok açken market alışverişine çıkmayın. Normal zamanda yemeyeceğiniz yiyecekleri açken satın alabilirsiniz. Kalorisi yüksek yiyecekler kalenizden içeri girdiğinde midenize de girecek demektir. Hafif bir yemek yedikten sonra kendinize bir alışveriş listesi hazırlayın. Listenize sadık kalarak alışverişinizi tamamlayın