Cildi Besleyen Maskeler!


Maskeler, cildi güçlendiren klasik güzelleştiricilerdir. İyileştirici maddeleri emdirerek, cildin kendini yenilemesine yardımcı olurlar. Maskeler, cildi yatıştırır, gerginleştirir ve kan dolaşımını uyarırlar.
Cildi Besleyen Maskeler!
533FA7F4A8C8416CA38643D3AC752 - Cildi Besleyen Maskeler!

Elma-Krema Maskesi: Kabuğu soyulan bir elma ince rendelenir ve 1 yemek kaşığı dolusu krema ile iyice karıştırılır. Yüze, boyuna ve dekolteye uygulanır, 10 dakika etkilemesi için beklenerek ılık su ile yıkanır.
Yağlı Cilt İçin Çökelek Maskesi:4 yemek kaşığı çökelek, 10 ml adaçayı suyu, 10 ml gülsuyu, 1 kahve fincanı ılık süt mikserde iyice karıştırılır. Yüze, boyuna ve dekolteye uygulanır, 30 dakika etkilemesi için beklenerek ılık su ile yıkanır.
Yağlı Cilt İçin Zencefil Maskesi:1 bardak zeytinyağı ile 1 yemek kaşığı öğütülmüş zencefil iyice karıştırılır. 1-2 saat bekletilir. Temiz birkaç bez parçası karışıma batırılıp, iyice emdirdikten sonra yüze uygulanır. 20 dakika bekletilir.
Salatalık Maskesi:1 adet salatalık soyularak, mikserde püre haline getirilir. 2 tatlı kaşığı elma sirkesi, 2 tatlı kaşığı susam yağı ve 1 yumurtayla birlikte çırpılır. Yüze, boyuna ve dekolteye uygulanarak, 45 dakika bekletir. Ilık suyla yıkanır.
Kuru Ciltler İçin Avokado Maskesi:Olgun bir avokado meyvesi kabuksuz olarak çatalla ezilir ve yarım tatlı kaşığı çiçek balı, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ile karıştırılır. Bir yumurta sarısı iyice çırpıldıktan sonra karışıma eklenir. Bu karıştırma esnasında 3 yemek kaşığı zeytinyağı yavaş yavaş karışıma eklenir. Yüze, boyuna ve dekolte bölgesine uygulanır. 20-30 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır.
Olgun Ciltler İçin Havuç Maskesi:1 yumurta sarısı, yarım tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı dolusu havuç suyu iyice karıştırılır. Yüze uygulanır. 15 dakika bekletildikten sonra ılık suyla yıkanır.