5 adımda kusursuz eller

• Kadınların kişisel bakım için sadece yüzünü temizlemesi, nemlendirmesi yetmiyor. Ellerin bakımı da çok önemli; İşte elleri 5 adımda kusursuz görünüme kavuşturmanın sırları...


Önce iyice yıkayın!

• Ellerinizi yıkamak için yumuşak bir sabun edin. Ölü hücreler ve birikmiş kirlerden arınmak için ellerinize haftada 2 ya da 3 kere peeling yapın. Böylece daha yumuşak ve pürüzsüz bir elde edeceksiniz. Ellerinizi kurularken sert havlu kullanmaktan kaçının. Aksi taktirde eller bir görünüme sahip olacaktır.


Düzenli olarak besleyin!

• Kırk yaşından itibaren ellerinizde oluşabilecek lekeleri önlemek için, yaz aylarında hafif, aylarında ise daha yoğun bir kremi tercih edin. Ellerinize her yıkamadan sonra nemliyken krem sürün.

• Böylelikle krem derinlemesine işleyecektir. Eğer cildinizi gergin hissediyorsanız gliserin içeren yumuşak el kremleri seçmelisiniz. Cildinizde kaşıntı veya pul pul dökülme varsa, nane yağı içeren el kremleri kullanmanız yerinde olur.Törpüleyin!

• Tırnaklarınızı törpülemeye başlamadan önce tırnaklarınızın içini iyice temizleyin. Ardından camdan tırnak törpüsüyle sol ve sağdaki fazlalıkları alarak dikkatlice törpüleyin. Tırnağınızı ne kadar doğru şekilde törpülerseniz o kadar sağlıklı görünür: Tırnaklarınızı sadece tek bir yönde törpülemeniz en doğrusu.Fazla etlerden kurtulun!

• Törpüleme işleminden sonra tırnak etlerinizi yumuşatmak için etlerinizi ılık ve sabunlu bir suda 3 dakika kadar bekletin. Daha sonra da yumuşayan etleri tırnak diplerine doğru tahta bir çubuk yardımıyla itebilirsiniz. Son olarak besleyici bir yağ ile ellerinizi nemlendirmeyi unutmayın.Cila yardımıyla parlatın!

• Her bir tırnağınıza parlatıcı sürün, ardından ikinci katı sürmeyi de ihmal etmeyin. Tırnakların sararması da güzel görünümün önünde engellerden biridir. Oysa bunu da yenmenin ucuz bir yolu var; 1 adet limon… Limonla birkaç dakika ovarak sararmalarını önleyebilir ve daha parlak tırnaklara kavuşabilirsiniz.