Parfümün kişiliğindir
6189771 - Parfümün kişiliğindir
Parfümlersmilev - Parfümün kişiliğindir görünmeyen ama baştan çıkaran en önemli aksesuarlardandır. Tek bir damlası bile çevredekileri büyülemek için yeterli. İyi bir kokununsmilev - Parfümün kişiliğindir onu kullanan kişinin karakterini yansıtması ise en belirgin özelliği. Bu yüzden bu kadar geniş bir koku yelpazesi içinde herkesin kendine uygun parfümü bulmasısmilev - Parfümün kişiliğindir biraz zaman alan bir deneyim.

Parfüm alırken sorulması gereken 10 soru

1- Doğru parfümü nasıl bulursun?
Bir parfüm satın almanın en doğru zamanı sabah saatleridir. O süreçte henüz koku alma duygusu uyanıktır ve gündelik kokular henüz havaya karışmamıştır. Ama yine de burnun çok kolay yorulduğunu belirtmekte fayda var. Öyle kismilev - Parfümün kişiliğindir sadece üç koklamanın ardından aradaki farkı ayırt etmekte zorlanmaya başlar. Buna rağmen değişik notalar arasında altı kokuyu birbirinden ayırabilir. Bu yüzden uzmanlar koku duyumuzu yeniden temizlemenin en iyi yolunun taze bir kahveyle mümkün olabileceğini belirtiyor. Kahve aroması diğer tüm kokuları etkisizleştiriyor ve sonraki seçimlerin için sana yeniden fırsat yaratıyor.

2- Parfüm ne zaman ve nasıl kullanılmalı?
Uzmanlarsmilev - Parfümün kişiliğindir parfümün en ideal sürülme zamanının duş sonrası olduğunu belirtiyorlar. Hızlı kan dolaşımı dolayısıyla oluşan vücut ısısısmilev - Parfümün kişiliğindir kokunun cilde daha kalıcı bir şekilde alınmasını sağlıyor ve aromasının değişmesini önlüyor. El bileğine sürülen parfüm ise ovuşturmanın etkisiyle molekülleri zarar gördüğü için koku kimliğini kaybediyor. Şu yöntemi de unutmamak gerek; kokuyu önce havaya sıksmilev - Parfümün kişiliğindir ardından oluşan koku bulutunun altında dur!

3- Parfümün en kalıcı olduğu bölgeler
Kokunun kalıcılığını uzatan en ideal vücut bölgeleri arasında şakaklarsmilev - Parfümün kişiliğindir iki göğüs arası ve kol içleri öne çıkıyor. Vücudun bu belirtilen bölgeleri kan damarlarının cilde en yakın olduğu yerlersmilev - Parfümün kişiliğindir dolayısıyla daha sıcaklar. Bu da kokunun bu bölgelerde mükemmel şekilde tende hapsedilmesini sağlıyor. Uzmanlar ayrıca kulak arkasına koku sürme alışkanlığının derhal değiştirilmesini tavsiye ediyorlar! Çünkü bu bölgede cilt daha fazla yağ üretiyorsmilev - Parfümün kişiliğindir o da kokuyla bir araya geldiğinde içeriğinin değişmesine yol açabiliyor.

4- Parfüm nerede saklanmalı?
Hepimizin parfümlerimizi sergilemeyi en sevdiğimiz yerlerden biri banyolar. Ancak bu aydınlıksmilev - Parfümün kişiliğindir sıcak ve nemli ortamsmilev - Parfümün kişiliğindir parfümün ömrünü kısaltıyor. En iyisi kapağı kapalı olarak nemsizsmilev - Parfümün kişiliğindir serin ve karanlık bir yerdesmilev - Parfümün kişiliğindir örneğin dolapta ya da çekmecede saklamak... Hatta buzdolaplarısmilev - Parfümün kişiliğindir parfümler için ideal yerler olarak tavsiye ediliyor.

5- Kokuları karıştırabilir miyiz?
Aslında her kokunun kendi içinde bir uyumu söz konusu. Birkaç farklı kokunun aynı anda kullanılmasısmilev - Parfümün kişiliğindir hafif bir uyumsuzluk yaratabilir. Dolayısıyla her parfümün kendi kişiliği zarar görür ve ortaya kötü kokular da çıkabilir. Eğer parfümlerini karıştırarak kullanmak istiyorsansmilev - Parfümün kişiliğindir en azından aynı koku ailesinden olmalarına dikkat edebilirsin. Örneğin; çiçek ya da taze kokular gibi...

6- Neden parfümler her tende farklı kokar?
Parfümler alkolsmilev - Parfümün kişiliğindir bir dizi aromatik yağ ve sudan oluşmaktadır. Bu yağlar ciltte buluştuğunda her ten tipine göre farklı reaksiyon gösteriyor. Bir tende hafifsmilev - Parfümün kişiliğindir diğer tende güçlü reaksiyonlar da kokuların farklı şekilde kokmalarına neden oluyor.

7- Gün içinde parfümü değiştirmek mümkün mü? Bunun için önceden mutlaka duş alınmalı mı?
Duş almak parfüm değiştirmek için mutlaka yapılması gereken bir eylem değil. Kokular yaklaşık dört saat içinde notalarının büyük kısmını kaybettiklerindensmilev - Parfümün kişiliğindir bu süreden itibaren başka koku kullanmanda sakınca olmayacaktır.

8- Bir kokunun kalıcılığı ne kadardır?
Genel kural; bir parfümün alkol içeriği ne kadar fazlaysa kalıcılığı da o kadar uzundur. Saf bir parfümün koku konsantrasyonu yüksektir. Ancak düşük alkol oranına sahip kokuların en geç altı ay içinde tüketilmesi gerekmektedir. Eau de parfum ve eau de toilettesmilev - Parfümün kişiliğindir alkol oranı yoğun kokular olduğundan üç yıla kadar dayanabilir. Eğer parfümünün kokusu ve rengi değişmişse yapacağın tek şey onu atmaktır.

10- Parfümün tendeki kalıcılığı nasıl sağlanır?
Parfümün kalıcılığı cildin tipiyle yakından alakalıdır. Kuru ciltler kokunun aromatik içeriklerini yağlı ciltler kadar iyi muhafaza edemez. Bu yüzden parfümerilerde parfüm denerkensmilev - Parfümün kişiliğindir cildinin küçük bir bölgesine hafif yağlı ve kokusuz vücut losyonu sürüp parfümü bunun üzerine sık.

(..alıntıdır..)