makyaj20dersleri - hollywood uzmanlarından makyaj dersleriMakyaj yaparken nelere dikkat edilmeli, ne nasıl ugulanmalı? Tüm sorularınızın cevabı burada.


Hangi allık, nasıl uygulanmalı

Toz allık
Normal, yağlı ve karma ciltler için uygundur. Yapısı nedeniyle hatlarını belirginleştirir. Allığı uygularken dikkat edilmesi gereken, iyi bir fırça seçimidir. Bunun için orta büyüklükte, yumuşak bir fırça tercih etmelisin. Allık uygulamadan önce yüzünü temizle, nemlendiricini sür ve birkaç dakika bekle. Fırçanı dairesel hareketlerle allık üzerinde gezdir. Aynaya bakarak gülümse ve ilk önce elmacık kemikleri üzerine küçük hareketlerle fırçayı dokundurarak rengi belirginleştir. Sonra şakaklara doğru tek yönde hareketle (ileri geri değil) allığı yay.
Krem allık
Normal ve kuru ciltler için çok uygundur. Birçok renk seçeneği vardır, ama bu renkler cildin doğal rengini kapatacak kadar yoğun değildir. Yumuşak yapısı nedeniyle ciltle o kadar bütünleşir ki, doğal ten rengiymiş gibi durur. Kullanmadan önce cildini nemlendirirsen daha iyi yayılmasını sağlarsın. Uygulama için nemlendiricini sür, 5 dakika bekle. Sonra işaret parmağınla yanaklarının üzerine allığından üç nokta koy ve bu noktaları yukarı-dışarı doğru hareketlerle yay.
Likit allık
Diğer allıklara göre daha mat ve doğal bir görünüm kazandırır. Çok kalıcıdır. Yağlı, karma ve normal cilt tipleri için idealdir. Likit allığın iyi görünmesi için kolayca sürülmesi gerekir. Bu yüzden nemlendirme çok önemlidir. Cilt hemen emeceği için dikkatli uygulanması gerekir. Birçok likit allık, kolay uygulama için rollon şeklindedir. Sürerken gülümseyerek aynaya bak, allığı yanaklarının tam ortasına uygula ve parmağınla şakaklara doğru hızla yay.
Jel allık

Daha canlı ve freş bir görünüm için tercih edilebilir. Sadece yanaklara değil dudaklara da rahatlıkla kullanılabilir. Jel allığın güzel görünmesi için, cildin yumuşak ve pürüzsüz olmalı. Bu yüzden peelingle cildi ölü hücrelerden arındırman gerekir. Cildinde kuruluk hissediyorsan nemlendir. Beş dakika sonra allığı uygula. Soft bir görünüm için, parmağına az bir miktar nemlendirici al ve azıcık jel allıkla karıştırıp yanakların tam ortasına uygula. fiakaklara doğru dairesel hareketlerle yay.
Işlıltılı yanaklar

Ne kadar allık sürersen sür, ekranda hayranlıkla seyrettiğin ünlüler kadar ışıltılı bir yüz görünümüne kavuşamıyor musun? Onlar kadar dikkat çekici görünebilmek için Paris Hilton ve Christina Ricci gibi ünlülere makyaj yapan Jennifer Turchi’nin önerilerini uygula. Sen de tarzlarını konuşturan Hollywood yıldızları gibi havalı görünmek istersen, yurtdışında en az onlar kadar ünlü makyaj artistlerinin önerilerini göz ardı etme.

Küçük gözler
Gözbebeğinin bulunduğu bölüm oldukça küçükse, tüm gözüne kalem çektiğinde neredeyse kayboluyorsa küçük gözlere sahipsin demektir. Çoğunlukla bu göz şeklinin büyük bir gözkapağı yoktur. Bu yüzden makyajda sadeliği tercih etmek gerekir. Temel kural, koyu renkler gözleri daha küçük göstereceğinden açık renk farları tercih etmek. Jennifer Aniston ve Drew Barrymore’la çalışan Makyaj Artisti Bruce Grayson, küçük gözlü insanların yaptığı en büyük hatanın bütün gözlerini çerçevelemek olduğunu söylüyor. Gözün etrafındaki koyu halka daha küçük görünen bir yuvarlak oluşmasından başka bir işe yaramıyor.

İpuçları

1. Kahve–gri arası ya da açık gri gibi, soft tonlarda göz kalemi ve far seç. Kalemi sadece gözün dış kısmına doğru 1/3’lük bölüme, hem alt hem de üst tarafa uygula. Bakışını yumuşatmak için bu çizgiyi aplikatör ile dağıt.
2. Beyaz göz kalemi ile alt kirpik dibini çiz. Bu uygulama, gözlerin büyük görünmesini sağlar.

3. Çarpıcı bir göz makyajı için gölgeleme yapabilirsin. Ama çok baskın değil, silik bir görünümde yapmalısın. Açık renkli tenler krem tonlarını, koyu renk tenliler ise bronz tonlarını deneyebilirler.

4. Her zaman kıvırma aletiyle kirpiklerini kıvır. Hem alt hem üst kirpiklere maskara uygula.

Büyük gözler
Büyük gözlerin en büyük özelliği, baskın gözkapaklarıdır. Bu yüzden doğal şekli belirginleştirecek çok fazla makyaja ihtiyaç yoktur. Keira Knigtley ve Halle Berry’nin Makyaj Artisti Valerie Sarnelle, “Büyük gözlü kızlar gerçekten basit göz makyajı yapmalılar, çok fazla gölgeleme ya da zıt renk kullanmamalılar ki, gözleri fazla ön plana çıkıp yüzlerinin geri kalanını kapatmasınlar” diyor.
İpuçları

1. Haki yeşil, koyu mor gibi parlak olmayan renkleri tercih et; bu renkler her göz rengine iyi gider. Farı, gözkapağının tam ortasına koy, önce dışa, sonra içe doğru dağıt. Tam gözkapağının başladığı yerde dur.
2. Göz kalemi kullanacaksan, gözün etrafını çiz. Dramatik bir görünüm için siyah, lacivert, gri gibi koyu renkler kullanabilirsin.

3. Sadece üst kirpiklere maskara kullan


alıntıdır..