Havuzda özel spinning bisikletleriyle yapılan Aqua Spinning suyun içinde yapıldığı için sıcak yaz aylarında bunalmadan spor yapma imkanı sağlıyor.
Türkiye’de henüz çok yeni bir spor olan Aqua Spinning’i ilk uygulayanlardan biri olan Oranium Sports eğitmenlerinden Nesimi Çınar, bu sporun normal spinninge oranla biraz daha zor bir branş olduğunu söyledi.

Aqua Spinning’in forma girmek için çok faydalı bir spor olduğuna dikkati çeken Çınar, şöyle devam etti: “Bu spor yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, su direnci sayesinde kaslarınızın, özellikle bacak, kalça ve karın kaslarınızın sıkılaşmasını sağlar. Ayrıca selülit görünümünü azalttığı ve suyun masaj etkisiyle selülit oluşumunu engellediği için bayanlar bu spora çok ilgi gösteriyor.”

Su bisikletlerinin rehabilitasyon amacıyla da kullanıldıklarını ifade eden Çınar, bel, diz, eklem problemlerinde suyun tedavi edici özelliğinin bilindiğini ve tedavi sürecinin bu egzersizle birleştirildiğinde şaşırtacak sonuçlar alındığını kaydetti.