Kış kapımızda! Kapalı ayakkabılar giymeye başladık. Gün boyunca havasız kalan ayaklarımızın artık daha fazla bakıma ihtiyacı var. Ayaklarınızı canlandıracak bakım önerileriyle yere sağlam basabilirsiniz.

Ayak Bakımı
Masaj Yapın!

Ayaklarda bulunan 70binden fazla sinir ucu beyne direkt olarak bağlıdır. Uzun süre ayakta kaldığınızda kendinizi yorgun hissetmenizin sebeplerinden biri de budur. Ayağına masaj yaparak sinir uçlarını canlandırabilir ve tüm vücutta rahatlama sağlayabilirsiniz. Masaj yapmak ayaklarınızın baskı gören kısımlarında nasır oluşumunu da önlemektedir.

Banyoya girdiğinizde bol köpüklü bir lifle ayaklarınızı ovalayın. Sıcak suyun etkisiyle ayak deriniz iyice yumuşayacaktır. Banyodan çıktıktan sonra ayaklarınızı iyice kuruladıktan sonra yoğun nemlendirici içerikli bir krem sürün. Krem sürerken masaj yapmaya devam edin.

Harekete Geçin!

Şişen ayaklarınızı serinletmek ve rahatlamak için lavanta özü yağı ve su karışımından oluşan sprey sıkabilirsiniz. Bu karışım ayaklarınızı dinlendirirken yumuşacık olmasını sağlar.

Kan dolaşımını hızlandırmak için ayak bileklerinizle hava daireler çizin. Ayaktayken parmak uçlarınıza basarak hafifçe esneyin. Bacaklarınızı dinlendirmek için yatağa sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı yukarı doğru uzatıp duvara dayanın.

Yumuşatın!

Topuk bölgesinde neresinde hiç yağ hücresi yoktur ve bu nedenle kolay kurur. Topuğunuzda deri çatlamasını önlemek veya var olan çatlakları iyileştirmek için aşağıdaki garantili yöntemi deneyin.

Uyumadan önce ayağınıza bolca vazelin sürüp masaj yaparak yedirin. Pamuklu bir çorap giyip uyuyun. Sabah uyandığınızda ayaklarınız yumuşacık olacaktır.

Rahatlatın!

Ayaklarınızı rahatlatmak tüm vücudunuzu dinlendirmenizi sağlar. Ilık su dolu bir kovaya 1 yemek kaşığı kuru ya da taze nane ekleyin. Ayaklarınızı yarım saat naneli suda bekletin. Ferahladıklarını hissedeceksiniz.

Güçlendirin!

Ayak bakımınızda tırnaklarınızı es geçmeyin. Tırnaklarınızı güçlendirmek için taze sıkılmış limon suyunu sürün. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Yoğun nemlendirme özellikli bir krem sürün.