Gözler yüzün en dikkat çekici bölgelerinden biridir. Teninize ve saçınıza uygun bir göz makyajı ile çok etkileyici görünebilirsiniz.

Eğer açık tenli ve sarışınsanızvirgul - Göz bakımı şanslısınız çünkü hemen her renk far kullanabilirsiniz. Karamelvirgul - Göz bakımı kahvevirgul - Göz bakımı gri ve krem rengi özellikle yakışacaktır. Önce açık bir rengi (yumuşak bir grivirgul - Göz bakımı kemik yada kehverengimsi bir pembe) kirpiklerin dibinden göz kapağının bitimine kadar sürün. Göz kapağının üstüne ise kahverengivirgul - Göz bakımı bronz gibi daha koyu renkler kullanın.

En koyu tonu da derinlik katması için göz kapağının bitiş çizgisine sürün.

Esmerler rahatlıkla koyu tonlar kullanabilirler. Koyu renk farı kirpiklerin dibine kadarvirgul - Göz bakımı yanlara dogru hafif uzatarak sürün.

Kızıllar ise karamelvirgul - Göz bakımı grivirgul - Göz bakımı lila veya siyah gibi renkleri kullanabilirler.

Bu renklerle sariışınlarinkine benzer makyaj yapabilirsiniz ancak göz ile burun arasındaki bölgeye fazla koyu renkler sürmekten kaçının.

Eyeliner yada göz kalemini hem üste hem alta yada sadece üste sürebilirsiniz ama mutlaka sürdükten sonra yumuşatmalısınız.

Bunu ıslak pamuklavirgul - Göz bakımı pamuklu çubukla yada bazı göz kalemlerinin arkalarında bulunan silgilerle yapabilirsiniz.

Açık renkli farlar kullandıysaniz yada günlük hafif bir makyaj istiyorsanız göz kalemini mümkün olduğunca ince sürünvirgul - Göz bakımı ayrıca kahverengi göz kalemi kullanmak daha doğal görünmenizi sağlayabilir.

Gözün altına da kalem çekmek yerinevirgul - Göz bakımı kirpiklerin dibine azıcık koyu renk bir far sürmeyi deneyebilirsiniz.

Rimel sürerken de bazı şeylere dikkat etmelisiniz. Kurumuş bir rimel (3 aydan sonra kurumaya başlar) istenilen etkiyi göstermez.

Rimel sürmeden önce kirpikleriniz tarakla yada kirpik kıvırıcısıyla düzelterekvirgul - Göz bakımı karışmalırını yada birbirlerine yapışmalarını engelleyebilirsiniz.

Biraz ışıltılı ve farklı bir görünüm için siyah veya kahverengi sürdüğünüz rimelin üstüne sadece uçlarına mor yada lacivert sürmeyi deneyebilirsiniz.

Kirpiklerinizin daha uzun ve gür görünmelerini istiyorsanızvirgul - Göz bakımı rimelden önce biraz pudra sürüpvirgul - Göz bakımı kuruduktan sonra da ikinci katı sürmek istediğiniz etkiyi yaratacaktır.