Kaş almaya başlamadan önce, yüzünüze en doğal ifadeyi kazandıracak olan şekli belirlemenizde, hangi sınırlar içindeki tüyleri alacağınızı bilmenizde fayda var.
Doğal kaş kavisinizi belirleyin ve onun üzerinden hareket etmeye çalışın.

Bir kalem ya da fırça yardımıyla önce kaşın başlangıç noktasını, burnunuzla orantılayarak belirleyin. Burun deliğinizin bitiş noktası ile kaşınızın başlangıç noktası aynı olmalıdır. Kaşınızın kavisi, gözünüzün ortasına denk gelmeli, hatta çok az farkla bitişe doğru olmalıdır. Kaşınızın bitiş noktası, göz ucu ve burun deliğinin bitiş noktasına orantılanmalıdır.

Alınacak yerleri belirledikten sonra, bir kaş fırçası ya da tarağını kullanarak kaşlarınızı tarayın. Böylelikle istenmeyen tüyleri daha rahat görebilir ve asi olan tüyleri fark edebilirsiniz. Dilerseniz bu aşamada, uzun olduğunu düşündüğünüz tüylerinizi bir makas yardımıyla kesebilirsiniz.

Cımbız yardımıyla tüylerinizi, çıkış yönlerine dikkat ederek almaya başlayın. Canınınız yanmaması için, bir elinizi kullanarak derinizi gerginleştirin. Her harekette durumu gözden geçirin ve hatasız almaya özen gösterin.

Alma eylemi bittikten sonra bir pamuk yardımıyla kaşlarınızı temizleyin. Hata varsa düzeltin.

Makyaj yapmadan önce bir süre bekleyin. Makyajınızı yaparken, kaşlarınızı da bir göz/kaş kalemi ile daha da güzelleştirmeyi ihmal etmeyin.