Yoğun bir set dönemi geçiriyorsunuz. Yapılan makyajdan sonra cildinizi nasıl koruyorsunuz?
genc0044b - Arka Sıradakiler-GAMZE'nin Makyaj Sırları
Bebe şampuanları ile cildimin temizliğini sağlıyorum. Gece yatmadan önce yüzümü onunla yıkıyorum ve pürüzsüz bir ciltle uyanıyorum. O kadar makyaj yüzümüzün hasar görmesini sağlıyor. 18 saatlik bir setten sonra yüzünüzde tabaka gibi kalan makyajı çıkarmak oldukça zorlaşıyor. Bunun için nemlendiriciler de çok önemli. Son zamanlarda sette sadece rimel ve allık kullandım.m.

Makyaj çantanızın olmazsa olmazları nelerdir?
Rimel, şeftali renginde pırıltılı bir allık, turuncu tonlardaki rujlarım ve mavi, yeşil, mor göz kalemlerim mutlaka çantamda yer alır. Kaş kalemimi de bulabilirsiniz çantamda.

Makyajınızda kullanacağınız renkleri neye göre seçersiniz?
Kıyafetime göre makyajımı yapıyorum. Çok renkli giyinmeyi sevdiğimden dolayı makyajım da ona göre oluyor. Bir de renkli göz kalemlerimi eye-liner olarak kullanıyorum.

Vazgeçilmez markalarınız neler?
YSL, Lancome ve Christian Dior. Rimel olarak Lancome’dan vazgeçemiyorum, hem akmıyor hem üst üste sürebilme özelliği var. Bu sayede rimeli sette üst üste sürebiliyorum. Dolgunluk sağlaması da önemli.

Ruj alırken en çok hangi rengi tercih ediyorsunuz?
Dudak rengi rujumdan vazgeçemiyorum. Renkli kıyafetler tercih etsem de yine de sadeliği seviyorum. .

Saç rengi ve modelinize göre makyaj çantanızdaki ürünler de değişiyor mu?
Normalde saçımın rengi, kahverengi. Dizi boyunca o kadar çok kendimi görüp bıktım ki, on beş-yirmi gün bile olsa saçımın rengini biraz açmak istedim. Saçıma sarılık verdiğim için daha renkli makyaj eşyalarını tercih etmeye başladım.

Cildiniz için özel maskeleriniz ve bakım günleriniz var mıdır?
Bakım yapılınca devamı gelmesi gerektiğinden, o kadar bakım yaptığım söylenemez. Sadece yosun özlü ve güzel kokan kremler kullanıyorum.

En son aldığınız makyaj malzemeniz neydi?
Şeftali tonlarında ruj aldım.
En iddialı renkleri düğünümde kullandım
genc0044a - Arka Sıradakiler-GAMZE'nin Makyaj Sırları
Makyajınızda uyum arar mısınız?
Mesela gözüme mavi ve yeşil tonları uyguladıysam, dudağıma dudak rengi rujumu sürüyorum. Kırmızı ruj kullandığımda sadece rimel sürüyorum.

En iddialı makyajınız nasıldı?
Geçen sene 30 Ağustos’ta düğünümde yaptırdığım makyaj abartılıydı. Sadece gözlerim ön planda olması için çok büyük takma kirpikler kullanmıştım. Kirpik kenarlarına çok uzun kuyruklar yaptırdım. Göz farı olarak da altın sarısı kullandım