Aynaya baktığımızda ilk olarak yüzümüzü görürüz. Sağlıklı, parlak, genç bir cilt gördüğümüzde mutluluk duyarız. Her yaşta güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız bakım önerilerimize göz atın!

Cilt Bakımı
Cildinizde sivilceler varsa kesinlikle sıkmayın. Sivilce sıkmak; iz kalmasına ve sivilcenin içindeki sıvının diğer bölgelere bulaşarak çoğalmasına neden olur. Cilt uzmanından size özel sivilce tedavi krem ve ilaçları önermesini isteyin.

Cilt temizliği için mutlaka ılık su kullanın. Aşırı sıcak su kullanmak, cildinizin kurumasına ve gerilip kırışıkların artmasına neden olur.

Cilt bakımı için yeni bir kozmetik ürün aldığınızda mutlaka küçük bir bölgede deneme yapın. Eğer kızarıklık, sivilce, yanma gibi olumsuz belirtiler veriyorsa o ürünü kullanmayın.

Cildinizi ölü derilerden temizlemek için haftada sadece 1 kez bakım maskesi uygulayın. Bu tür uygulamalarda cilt yüzeyi hassaslaşır ve dış etkenlerden daha fazla etkilenir.

Alın, burun ve çene bölgesinde siyah nokta sorunu yaşıyorsanız kil maskesi uygulayabilirsiniz. Kil maskesinin içeriğindeki maddeler, cildi kurutmadan derinlemesine temizler ve yağ dengesini düzenler.

Cilt hücrelerinin sağlığını korumak için günde 2 litre su içmeye özen gösterin.

Cilt bakım maskelerinden maksimum performans almak için gece uyumadan önce uygulayın. Cilt hücreleri gece yenilenir ve böylece maskenin etkisi artar.

Banyo yaptıktan sonra mutlaka cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem kullanın. Banyo sonrası gerilen ve kuruyan cildi rahatlatır. Ayrıca, nemlendirici krem sıcak suyun etkisiyle açılan cilt gözeneklerine daha yoğun nüfuz eder.

Makyaj sonrası cildinizi temizleyin. Bunu hepimiz biliriz ama çoğu zaman uygulamayız. Oysaki yüksek önem vermemiz gerekir. Makyajla kapanan cilt gözenekleri nefes alamaz ve sivilce, akne, siyah nokta gibi cilt sorunları yaşamaya başlayabilir.