Kaşlarımızın yüzümüzün ifadesini ve bakışlarımızın derinliğini doğrudan etkiler. İdeal kaş şeklini bulmak, kaşları kolayca almak ve güçlendirmeye dair ipuçları…

Kaş Almak
Kaşlarınızı almaya başlamadan önce acıyı azaltmak ve kızarıklığı önlemek için kaşlarınızın üzerinde buz gezdirin. Bu işlem özellikle hassas ciltler için çok faydalıdır.

İdeal kaş şeklinizi bulmak için bir kalem ya da cetvelden yardım alabilirsiniz.

Cetveli ağız kenarınıza üzerine koyun ve dikey olarak burun kanadınıza doğru uzatın. Cetvelin kaşınıza değdiği nokta kaşlarınızın başlaması gereken yerdir.

Cetveli burun kanadınızdan yatay olarak göz kenarına doğru uzatın. Cetvelin değdiği yer kaşınızın bitmesi gereken noktadır.

Kaşınızın başlangıç noktası, bitiş noktasından daha uzun olmalıdır.

Kaşınızda çizeceğiniz en yüksek kavis yaklaşık olarak göz bebeğinizin kenarıyla orantılı olmalıdır.

İki göz arasındaki mesafe ve iki kaş arasındaki mesafe birbirinde eşit olmalıdır. Aksi halde yüzünüzdeki ifade değişebilir.

Kaşlarınızı alırken ucu kıvrık bir cımbız kullanmaya özen gösterin. Böylece kaşları tutmak daha kolay olacaktır. Almak istediğiniz kaşları cımbızla tutup tek tek çıkış yönüne doğru çekin.

Kaşlarınızı aldıktan sonra şeklini belirginleştirmek isterseniz göz kalemiyle kaş makyajı yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; doğal görünümü sağlamak için kısa kesikler halinde kaşlarınızı boyamaktadır. Açık renk kaşlar için gri ve kahve; siyah renk kaşlar için siyah renk göz kalemi uygundur.

Kaşlarınız dökülüyorsa ve güçlendirmek istiyorsanız bir parça pamuğun üzerine badem yağı dökün ve kaşlarınıza sürün. Kaşlarınız yeniden çıkana kadar her gün bu işlemi tekrar edin.