Acilen hazırlanıp dışarı çıkmanız gerekiyor ancak fondöteniniz bitmek üzere, dudak kaleminizin ucu kırılmış, kozmetik ürünleriniz dağılmış… Son dakika için hızlı makyaj önerileri MSN Kadın’da!


Son Dakika!
Rimel

Rimel fırçasında biriken kalıntılar; rimel sürerken kirpiklerinizde topaklanmasına neden olabilir. Rimel fırçasını temizlemek için sadece vazeline ihtiyacınız var. Rimel fırçasını bir miktar vazeline batırıp 5 dakika bekletin. Temiz ve kuru bir bezle fırçayı silin.

Dudak Kalemleri

Dudak kalemlerinizin ucu yumuşamışsa, sürerken kırılabilir. Dudak kaleminizi istediğiniz şekilde kullanabilmek için 5-10 dakika buzlukta bekletin. Sürenin sonunda buzluktan çıkarıp 1 dakika oda sıcaklığında bekletip hafifçe yumuşamasını sağlayın. Ardından dudak kaleminizi kullanmaya başlayın. Kolayca sürüldüğünü göreceksiniz.

Krem

Tüplerin içinde bulunan fondöten ya da nemlendiriciler bitmek üzere olduğunda sıkarak dipten çıkarmak zorlaşabilir. Krem ya da fondöten tüpünü makasla ortadan ikiye kesin. Alt kısımda kalan krem ya da fondöteni kolayca kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kozmetik Ürünler

Ruj, allık, fondöten gibi kozmetik ürünlerinizi mutlaka bir kozmetik çantası içinde muhafaza edin. Aksi takdirde kırılan kozmetik ürünler çantanızın içindekileri lekeleyebilir, dağılan kozmetik ürünler aradığınızı bulmanızı zorlaştırabilir.

Oje

Oje kalıntıları kuruyup, kapağın sıkışmasına neden olabilir. Yeni aldığınız ojenizi böyle bir sebepten dolayı kaybetmek istemiyorsanız ojenizi kullandıktan sonra kapağının etrafına vazelin sürüp kapatın.