Kusursuz bir makyaj için ille de uzman olmanız gerekmez. Gözlerinizin içine krem rengi kalem sürerek, 'buğulu' bakışlara sahip olabilirsiniz.


Kusursuz bir makyaj için ille de uzman olmanız gerekmez. Gözlerinizin içine krem rengi kalem sürerek, 'buğulu' bakışlara sahip olabilir, ışıltılı parlatıcılar kullanarak dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz... Masum hilelerle kendinizi yenileyebilirsiniz...


BÜYÜLÜ GÖZLER


Gözlerinizin dinlenmiş ve taze görünmesi için, gözlerinizin iç kısmına ten rengi ya da krem (ama asla beyaz değil) bir göz kalemi sürün. Böylece aynı zamanda daha büyük görünen gözlere de kavuşursunuz. Gözaltına kapatıcı sürmek esastır. Kapatıcınızı dudak fırçasıyla ya da yüzük parmağınızla uygulayın. Sorununuz gözaltı torbalarıysa, torbanın tam altına bir ton açık kapatıcı sürün. En iyileri ışığı yansıtan şeffaf kapatıcılardır. Gözlerinizin iç kısımlarında ve üst ve alt kirpiklerinizin dipleri boyunca yumuşak mavi ya da açık metalik pembe gibi yumuşak tonlar kullanın. Sonra da rengi kaşlarınıza doğru yayın.


PEMBE YANAKLAR


Allığın ölü derilerin bulunduğu noktalarda birikmesini önlemek için haftada bir kez peeling yapın. Doğru boyda bir allık fırçası seçin. Orta boy fırçalar (çapı üç santim civarında olanlar) idealdir. Jel ya da krem allık sürerken, gülümseyin ve ürünü yanaklarınızın en tepe noktalarına uygulayın.


IŞILTILI DEKOLTE


Geniş bir fırçayla bir omuzdan diğerine ve boyundan dekoltenin tam ortasına doğru T şeklinde ışıltılı bir ürün sürün. Işıltılı pudranız mı bitti? Aynı etkiyi sağlamak için ışıltılı bej bir farı kırıp kullanın ya da bir losyonla karıştırıp sürün. Eğer bikini askılarınız iz yaptıysa, bu izlerin üzerine krem bronzlaştırıcı sürün ve dikkatlice dağıtın. Giyinmeye başlamadan önce kurumasını bekleyin.


DOLGUN DUDAKLAR


En iyi sonuç için dudakları dolgunlaştıran özel ürünler kullanın. Şeker pembesi ve kiraz kırmızısı gibi tatlı bir ton, özellikle de parlaksa dolgun dudaklar yaratır. Ruju dudaklarınızın ortasından başlayıp, kenarlara doğru sürün. Daha sonra orta kısımlarına ışıltılı bir parlatıcı sürerek onları daha da dolgun gösterin. Ruju dudağınıza yüzük parmağınızla yedirin. Böylece üst dudağınızın en üst noktasını daha iyi belirginleştirirsiniz. Kalıcılık için pembe ya da kırmızı orman meyveleri tonunda bir ruj seçip, sonra da renksiz bir dudak parlatıcısıyla rengi sabitleştirin.


MÜKEMMEL KAŞLAR


Kaşlarınızdaki açık noktaları bir kaş kalemiyle, kaşların çıkış yönünde hafif darbelerle doldurun. Küçük bir kaş fırçasıyla, saç renginizden daha açık bir tonda kaş farını ya da jelini kaşlarınıza sürün. Hafif dokunuşlarla uygulayın ve tüylerin en yoğun olduğu kavis kısmına ağırlık verin. Farın fazlasını, kaşlarınızı bir kaş fırçasıyla hafifçe fırçalayarak alın. Ya da bir kulak pamuğunu göz makyajı temizleyicisine batırarak kaş çevresindeki taşan kısımları temizleyin.