Bir kadının eli mücevher gibidir; bakımlı ve uzun tırnaklar kadınlara kendilerini daha feminen hissettirir.

Bu hayali kurmayan pek az kadın vardır herhalde! En az kadınlar kadar erkeklerin de etkileyici bulduğu uzun tırnaklara sahip olmak herkese nasip olmuyor maalesef. Uzatabilmek için her şeyi yapıyor fakat başaramıyorsanızvirgulll - Uzun tırnak hayalleri... bunun altında pek çok neden olabilir. En yaygın nedenlerden biri de kalsiyum eksikliği. Bu konuda vitamin ve kalsiyum tabletlerinden destek alabilirsiniz. Çünkü kalsiyum eksikliği tırnakların güçsüz ve kırılgan olmasına neden oluyor.

Parmak uçlarınızı kullanın
Sağlıksız ve uzamayan tırnakların diğer bir nedeniyse yeterince korunmamaları. Temizlik yaparken ya da bulaşık yıkarken eldiven kullanmıyorsanızvirgulll - Uzun tırnak hayalleri... kullandığınız kimyasallardan tırnaklarınızı yıpratıyor olabilirsiniz. Eğer iş yaparkenvirgulll - Uzun tırnak hayalleri... örneğin işteyken bilgisayar kullanmak zorundaysanızvirgulll - Uzun tırnak hayalleri... parmak uçları yerine tırnaklarınızı kullanarak çalışmakvirgulll - Uzun tırnak hayalleri... onlar için yapacağınız en büyük eziyettir.

Düzenli törpüleyin
Tırnaklarınızın kendi halinde uzayabileceğini zannediyorsanız yanılıyorsunuz. İstediğiniz uzunluğa ulaşabilmesi içinvirgulll - Uzun tırnak hayalleri... tırnaklarınızı gün aşırı törpüleyerek şekillendirmeniz gerekiyor. Böylece güçsüz ve kırılmak üzere olan kısımlardan tırnağınızı kurtarıp sağlıklı olan kısmıyla uzamalarını sağlamış olursunuz.

Ölü derilerden kurtarın
Düzenli olarak manikür yapmıyorsanızvirgulll - Uzun tırnak hayalleri... tırnağınızın yüzeyini kaplayan ölü deri tabakasıvirgulll - Uzun tırnak hayalleri... kırılmalarının nedeni olabilir. Çubuk yardımıyla tırnağınızın etlerini geriye doğru iterekvirgulll - Uzun tırnak hayalleri... tırnaklarınızın nefes almasını sağlayın. Tırnaklarınızın sürekli ojeli kalmasına izin vermeyin. Hatta oje sürmek yerine tırnağı besleyen losyonları sürmeyi tercih edin. Ve sonuncu madde: Elleriniz sürekli ağzınızın etrafındaysavirgulll - Uzun tırnak hayalleri... hemen uzaklaştırın. Tırnak yeme alışkanlığından vazgeçmelisiniz.