Elma şekeri

Porselen bir cilt ve kan kırmızı dudaklarla kusursuz bir makyaj yaratın.

elmaC59Fekeri - Yaz sıcaklığını yansıtan 4 makyaj tarzı

Su bazlı, ten renginize uygun bir fondötenle işe başlayın. Göz altlarınızı kapatıcı yardımıyla pürüzsüz bir hale getirin. Açık renk farla cildinizdeki uyumun devamını sağlayın. Rimelinizi uyguladıktan sonra dudaklara geçin. Kırmızı rujunuzu fırça yardımıyla uygulayın; önce dudak çerçevenizi doldurun, daha sonra ortadan dışa doğru hareketlerle çerçevenin içini doldurun. Rujunuzun üzerine dudak parlatıcısı sürerek cam gibi bir görüntü elde edin.

Mor menekşe

Gözlerinize vurgu yapan mor ve tonlarıyla yaz gecelerine hazırsınız.

mormenekC59Fe - Yaz sıcaklığını yansıtan 4 makyaj tarzı

Cildinize fondöten uygulayarak ilk adımı gerçekleştirin. Yanaklarınıza parmaklarınızla ışıltı veren krem allık uygulayın. Far fırçasıyla, önce açık renk farınızı kaş altına ve göz üstüne uygulayın. Koyu renk farı, minik dokunuşlarla gözünüzün kenarından içe doğru sürün. Eyeliner'ı dıştan içe doğru yavaşça sürün. Göz altınıza uygularken göz kapağınızdan eyeliner'le göz kenarında buluşmasını sağlayın. Dudaklarınıza açık renk bir ruju fırça yardımıyla uygulayın; daha sonra peçeteyle üzerine hafif dokunuşlar kondurarak fazlalıkları alın.

Yaz güneşi

Şeftali tonları hem taze hem de çok genç bir gürüntünün başlıca kahramanları...

yazgC3BCneC59Fi - Yaz sıcaklığını yansıtan 4 makyaj tarzı

Makyajınızda hafif dokulu renkli nemlendirici kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan en önemli malzemeler turuncu renkte far ve allık. Far fırçasıyla gözünüzün üzerini göz kapaklarınıza doğru sağa sola hareketlerle boyayın. Daha ince bir fırçayla alt kirpiklerinize aynı farı sürün. Şeftali tonlarındaki rujunuzu, sadece dudaklarınızın ortasına minik dokunuşlarla uygulayın. Hem gece hem de gündüz yaz sıcaklığını hissettiren makyajınız hazır.


Gecenin yıldızı

Cildinizde ıslak bir görüntü için fondöteninizi parıltılı bir bazla karıştırarak sürün.

dC3BCzsaC3A7lC4B1makyaj - Yaz sıcaklığını yansıtan 4 makyaj tarzı

Gözlerinize ilk olarak toprak tonlarında farı dıştan içe doğru hareketlerle sürün. Füme renkteki farınızı sadece göz kapaklarınıza uygulayın. Göz altlarınıza önce ince uçlu far fırçasıyla kahverengi far, daha sonra da siyah göz kalemi sürün. Dudaklarınıza, dudak rengi mat bir ruj sürün ve makyajınızda sahneyi sadece gözlerinize verin.

Kaynak: Elele