Katkısız maddelerden uzak bir yaşam, sağlığın gerçek adresi. Eski çağlardan bu yana var olan kefirin uzun yaşamla önemli bir ilişkisi olduğu artık biliniyor. Kafkasya'da çok eski dönemlerden beri kullanılan bu doğal gençlik iksiri hakkında işte az bilinen gerçekler...


trans - Güzellik dopingi kefir
Güzelliğin sırrı aranıyor kozmetik sektöründe.. Bir formül, bir sihirli güç için uzmanlar çalışıyor. Fakat kefir bunun için mükemel bir cevap. Tüketen ülkelere bakalım: Rusya'da kefir bol miktarda tüketiliyor. Kadınlarına bakın, güzellikleri hemen farkediliyor. İnsan sağlığını olumlu yönde etkileyen probiyotikler içeren kefir, bir "gençlik ve güzellik iksiri"... Bu besin, içinde bulunan yararlı vitaminlerin yanı sıra kalsiyum, magnezyum, flor, fosfor ve selenyum gibi mineraller de içeriyor. Düzenli tüketildiğinde hücreleri yenileyerek yaşlanmayı geciktiriyor.

Güzelliği ile ünlü olan Çerkez kızlarının de kökeni Kafkasya'ya kadar uzanıyor. İnsan sağlığını olumlu yönde etkileyen probiyotikler içeren kefir yaşlanmayı yavaşlatıyor. Kefir kullananlar, kendilerin dinç hissettiklerini ve besinin sakinleştirici özelliği olduğunu belirtiyorlar. Mucizevi ve doğal bir besin olarak hiçbir yan etkisi yok. Cilde, karaciğere bağırsaklara kan dolaşımına, tansiyona çok iyi geliyor. Hücreleri yenileyip güçlendiriyor. (www.farmaroyal.com)

Halk ilacı kefirin faydaları saymakla bitmez!

"Doğal nimet" kefirin yararları sayısız... Mayalar başta olmak üzere faydalı mikroorganizmalar yer alıyor içinde. Birçok bağışıklık sistemi hastalığında "halk ilacı" olarak kullanılıyor. Aynı zamanda vücutta "doping" etkisi yapan pek çok değerli maddeler içeriyor. Örneğin fosfor ve B12 vitamini, ikisi de tükettiğimiz yiyeceklerde ender bulunan maddeler. Fosforun vücutta sinir sisteminden kemik iliğine kadar desteklemediği organ ve doku yok. "Triptofan", ise dışardan alımı zorunlu bir protein yapıtaşı ve bu maddelerin kefirdeki miktarı çok açık farkla önde.

Hücre yenilenmesi için birebir!

Biyolojik olarak, insan metabolizmasının sürekli yapılandırıyor. Anti oksidan vitamin ve mineraller barındırdığı için, hücre yenilenmesini sağlıyor. Bedende güçlü bir temizlik işlemi yapan bu besin, yaşlanmayı yavaşlatıyor. Birçok hastalığın oluşumunu engelliyor. Bedeni yenilemesiyle birlikte dinçleştiriyor. Tam bir doping etkisi yaratıyor.


Ekşi ve ferahlatıcı tadı ile ayrana benziyor. İçeriğindeki maya ve bakterilerin 'probiyotik' yapılarından dolayı kolay sindirilebiliyor. Bu faydalı bakteriler, mayalar, vitaminler, mineraller ve proteinlerle hastalıklardan korumaya yardımcı olduğu gibi, kanser, AIDS benzeri rahatsızlıkların kötüye gitmesini de yavaşlatıyor, kansere karşı olumlu etkiler taşıyor.

Kefiri nasıl tüketebilirsiniz?

Mucizevi ve doğal bir besin olarak hormonlu gıdalarla etkilenen ve bozulan cilt yapısını güçlendirmek, yeniden canlılığa kavuşturmak için gerçek doping etkisiyle yurt dışında bir çok ülkede başucu besini olarak kefir karşımıza çıkıyor. Ayrana benzeyen bir sıvı olarak tüketiliyor. Evde de kefir taneleri ile mayalamak yoluyla üretilebiliyor. Ne var ki, tadı çok kötü olduğundan dolayı içmek, birçok insan için sorun. Zaten günümüzün hızlı yaşamında bütün bunlara zaman ayırmak da mümkün değil. Modern yaşamda faydalı besinler tablete giriyor. Kefir de bunlardan biri. Kefir kapsülü doğal yaşam raflarında meraklısına ulaşıyor ve ihtiyacı karşılıyor.

Paylaşılan bilgi zenginliktir. Gençliğin gizemleri esas olarak geleneksel olanın içindedir. Modern tıp, kadim alışkanlıkları inceleyip, bunları kolay kullanılır hale getiriyor. Sarımsak, kefir kapsülü gibi.. Bugün geçmiş kültür anlayışlarına yabancı kalmamak gerekir. Bana gençlik sorunlarınızı, uzun yaşamla igili reçeteleri ve güzel bir cilt için tavsiyeleri sorabilirsiniz.