trans - Saçlarda sadelik ve doğallık zamanı...
Geçtiğimiz sezon moda olan modern ve saçlarda iddialı ifadeler, bu sezon daha mütevazı ve daha sessiz. Daha doğal saç modellerine tanık olacağımız 2010 Sonbahar / Kış sezonu için Pantene Global Saç Güzellik Elçisi Sam McKnight, "Bu sezon geçen sezon yaptıklarımızın tam tersi" diyor ve belirlediği 4 trendi şöyle açıklıyor: "Küt Görünümlü Saçlar, Maskülen/Feminen, Gece Yarısı Sahnesi ve Doğa Tanrıçası"...


saC3A7 modasC4B1 - Saçlarda sadelik ve doğallık zamanı... P&G Beauty'nin 2010 Sonbahar/Kış Trend raporundaki saç modası...


kC3BCtgrnml - Saçlarda sadelik ve doğallık zamanı... Küt görünümlü saçlar

Saçın, başın tepesinde olmadan toplandığı saç modeli ile uzun saçlar için kesim gerektirmeyen bir görünüm elde ediliyor. Rahat şekillendirilmiş görünümüne rağmen elde edilen bu saç modeli, köklere biraz hacim veren mükemmel bir fön uygulaması gerektiriyor. Saça önce fön çekilip daha sonra arkaya doğru taranıyor ve saçın uzun kısımları toka ile tutturularak daha arkaya taranmış küt saç görünümü elde ediliyor.


maskC3BCln feminen - Saçlarda sadelik ve doğallık zamanı... Maskülen/Feminen

Saçların, saç köklerine yakın şekillendirildiği ve önden bakıldığında kısa erkek saç stillerine benzediği modellerle kendini gösteriyor. Önden kısa maskülen saç ve arkadan da feminen romantik saç kombinasyonunu elde etmek için saç, üst ve alt iki kesit olarak örülüyor, yanda aşağıdan taranıyor ve sonra örgüler başın arka tarafına sarılıyor ve sabitlemek için toka ile tutturuluyor. Ya da saç çizgisinden başlayarak saç arkaya doğru çekiliyor, saç köpüğü ve serum kullanılarak başa yapıştırılıyor ve uzun kısımlar hareketli bırakılıyor.


geceyarC4B1sC4B1 - Saçlarda sadelik ve doğallık zamanı... Gece yarısı sahnesi

Saçın rengi ne olursa olsun bu sezon ışıltılı saçlar ön planda... Saç, rengi ne olursa olsun fark ediliyor. Yukarıya doğru kıvrılarak toplanmış modeller, süper model stillerini çağrıştırıyor. Geriye doğru şekillendirilmiş, ensede bağlanmış, geniş siyah saç bantları ile süslenmiş saçlar ile çok gösterişli ve şık bir görünüm yakalanıyor.