Pamuk eller

Biliyor musun, erkeklerin kızlarda dikkat ettiği şeylerin başında eller geliyor! Sadece eller mi, tırnakların da çok önemli! İşte daha güzel ve bakımlı ellere sahip olmak için yapabileceklerin…

* Banyodan çıktıktan sonra, tırnağının çevresindeki etler yumuşayacağı için manikürünü daha hızlı ve kolay şekilde yapabilirsin. Bu etleri kesmek yerine, törpü yardımıyla itebilirsin.

* Tırnaklarının uzunluğunu iyi ayarlamalısın. Okul faktörü de olduğu için, kısa kesilmiş ve küt törpülenmiş tırnaklar gayet sağlıklı görünür.

* Haftada bir kereden fazla aseton kullanmamaya çalış; gerek asetonunun gerekse ojenin kaliteli olmasına özen göster.

* Bol bol sebze ve meyve ye. Vitaminsiz kaldığında tırnakların kolayca kırılabilir.

* Ellerinin yumuşacık olması için, yarım limonu ellerinin üzerinde gezdir. Bir süre beklettikten sonra yıka.

* Türk kahvesi içtikten sonra fincanı hemen yıkama! Dibinde kalan telveleri ellerinin üzerine sürebilir, yumuşacık ellere sahip olabilirsin.

* Özellikle soğuk kış günlerinde el kremini sakın çantandan eksik etme, sık sık kullan!


Ayaklara özgürlük
Tüm bedeninin yükünü taşıyan ayaklarına gereken özeni gösteriyor musun? Onları sakın ihmal etme! İşte önerilerin…

Arkadaşınla birlikte bir pedikür partisine ne dersin? Ilık suyla doldurduğun kabın içine, aktardan bulabileceğin lavanta yağından bir damla damlat! 5 dakika kadar ayaklarını bu suda dinlendir.

Önce tırnaklarını istediğin uzunlukta kesip törpüyle şekillendir. Tırnak etlerini törpü yardımıyla geriye doğru it.

Daha sonra ponza ile topuklarını törpüle. İşin bittikten sonra ayaklarının topuk kısmına vazelin sürerek çoraplarını giy. Tüm gece vazelinle beslenen topukların, sabah kalktığında yumuşacık olacak, göreceksin