Genç Görünüm

Cildinize makyaj uyguladığınızda genç görünmesi ve makyajın pürüzsüz olması için en önemli faktör temizliktir. Makyaja başlamadan önce cilt türünüze uygun temizlik ürünleriyle cildinizi temizleyip canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Eşit Dağılım

Yüz ve boyun bölgenizdeki kusurlu görüntüyü ortadan kaldırmak, cildinize renk vermek için fondöten kullanabilirsiniz. Fondöten uygulamalarından dikkat etmeniz gereken en hassas durum eşit dağılımdır.

Fondötenin pürüzsüz görünmesini, her bölgeye eşit dağılmasını sağlamak için makyaja başlamadan önce cildinizi nemlendirmelisiniz. Cilt türünüze uygun nemlendirici kremi; temizlenmiş yüz ve boyun bölgenize sürdükten sonra cilt tarafından emilmesi için ortalama 3 dakika kadar bekletin. Sünger ya da fırça yardımıyla fondöteni sürün.

Hafif Dokunuş

Makyaja sabitlik; cildinize pürüzsüz görünüm kazandıran pudra; yoğun olarak değil fırçayla hafif dokunuşlarla uygulanmalıdır. Cilt kusurlarını kapatma görevini fondöten üstlendiği için pudra kullanımı mümkün olduğunca az miktarda tercih edilmelidir. Fondöten üzerine yoğun pudra kullanmak yüzünüzde doğal durmayan bir görüntüye neden olur.

Renklendirme

Yüz makyajınızın son adımı allıktır. Rujdan önce sürülmeli ve cilt renginizle uyum sağlamalıdır. Büyük fırçayla allık sürmek; yüzünüzde usta ellerden çıkmış makyaj görüntüsü yaratır. Allık sürerken elmacık kemikleri üzerine uygulamak yapmak daha canlı görünmenize yardımcı olur. Yüzünüzü daha uzun göstermek istiyorsanız; yanaklarınıza da allık sürmelisiniz.