lipstick ec r whcxe - Ruj Seçimi ve Güvenliği
Ruj ve renk seçimi konusunda kararsız kalanlar için çok basit bir önerimiz var: Yüzünüzde hiçbir makyaj yokken yüzünüzde en güzel duran ruj rengini tercih edin.

Uzmanlara göre size en uygun renk, doğal dudak renginizden bir iki ton daha koyu olandır. Bu ton farkını test etmek için, ruju yalnızca tek dudağınıza sürün. Ruj sürdüğünüz dudağınızın rengi, diğer dudağınızın gölgesi gibi duruyorsa, bu sizin renginizdir. İşte bu kadar basit...KIRMIZI RUJ KULLANILMAYACAK MI?
Elbette bazen kırmızı ruj da kullanmak isteyebilirsiniz. Birçok kadın, kırmızı ruj kullanamayacağını düşünür. Ancak önemli olan doğru tonu seçmektir. Açık tenliler kırmızının daha açık tonlarını kullanmalılar. Kumrallar ateş kırmızısını tercih edebilirler. Esmer tende ise koyu kırmızı tonları çok güzel durur. Kırmızı ruj kullanırken dikkat etmemiz gereken çok önemli bir nokta var: Kıyafetlerinizi dudaklarımız renginize uydurmaya çalışmayın.

ALDIĞINIZ RUJU BEĞENMEDİNİZ Mİ?
Kullanmaktan hoşlanmadığınız rujlarınız varsa bunları atmayın. Beğenmediğiniz renkleri karıştırarak çok güzel renkler elde edebilirsiniz. Eğer aldığınız rujun rengi size çok açık geliyorsa, ruju sürmeden önce daha koyu renkli bir kalem ile tonunu koyulaştırabilirsiniz.

DUDAK FIRÇASI NE ZAMAN KULLANILIR
Eğer parlak renk kullanacaksanız, ruju fırça ile sürmelisiniz. Aynaya yaklaşarak dikkatli bir biçimde kenarlara taşırmamaya özen göstermelisiniz.

DUDAK KALEMİ NE ZAMAN KULLANILIR?
Dudak kalemini ruju sürmeden önce ya da sürdükten sonra kullanabilirsiniz. Ancak ruj sürdükten sonra kalem kullandığınızda dudaklarınız daha doğal görünecektir.

Eğer rujunuzun çok çabuk çıktığını düşünüyorsanız, ruj sürmeden önce dudaklarınızı kalem ile boyayın. Bu şekilde bir temel oluşturacak, rujunuz çıksa bile dudaklarınızın renkli görünmesini sağlayacaksınız.

BAŞKA RUJ RENKLERİ
Doğal dudak renginizin bir iki ton koyusu, ruj seçimi için en basit yöntem olmakla birlikte, cilt renginize göre başka renkler de kullanabilirsiniz.

Eğer açık tenli iseniz, kayısı tonları, somon ya da pembe kullanabilirsiniz. Kahverengi rujlardan uzak durmalısınız, sizde çok abartılı duracaktır. Kumral iseniz daha koyu renkleri tercih etmelisiniz. Gül, açık mor tonları ve koyu mat pembe tonlarını deneyebilirsiniz.

Esmer iseniz koyu mor, çikolata ve koyu kırmızı tonları kullanabilirsiniz. Gündüzleri karamel ve ceviz rengi tonları, gece ise mor ve kırmızı tonları uygun olacaktır.RUJ GÜVENLİĞİ
Satın aldığınız rujun mutlak suretle markalı olmasını tercih ediniz. Son yıllarda ülkemize giren Uzakdoğu menşeli kozmetik ürünleri sağlığınızı tehdit edebilir. Dermatologların sürekli uyarılarına rağmen halen kadınlarımız güvenli ve sağlıklı olmayan kozmetik ürünlerini tercih ediyorlar. Piyasada ucuz fiyatıyla dikkat çeken bu ürünlerin güvenliğinden emin olmadan yüzünüze uygulamayın.