parfum nl r fpkgn - Parfümün, Senden Bir İzz..

Sıcak yaz günlerine girmeye hazırlandığımız şu günlerde yavaş yavaş parfümleri de değiştirmeye başladık. Yaz ayı ve kış ayları için kullandığımız parfümler…Hepimiz dış görünüşümüze önem veririz ama aynı zamanda güzel kokmak isteriz. Ardımızda bir iz bırakmak isteriz kabul etmesek de…

Parfüm seçiminizde…
Ve artık yeni bir şeyler denemek istiyorsunuz. Seçiminizi yaparken asla şişeden koklayarak “evet bu güzel” deyip hemen almaya kalkmayın. Bu seçim sizi yanıltabilir. Kokuyu tam anlayabilmek için bileğinize sıkın. 3-4 dakika bileğinizde kokunun yayılmasını bekleyin ve teninizde parfüm kuruduğunda koklayın. Böylece doğru kararı vermiş olursunuz.

Başkasının kullandığı ve beğendiğiniz bir parfümü kendinize hemen güzelmiş deyip almayın. Ten kimyanıza her parfüm uyum sağlamayabilir. Mutlaka teninizde test edin.

Sıcak günlerde hafif kokulu parfümler seçin…

Parfüm kullanımında…
Herkes parfüm kokusunu farklı yerde yoğunlaştırır ve parfüm, kokusunu daha kalıcı kılabilmek için sıcaklık, hareket gibi faktörlere ihtiyaç duyar. Ama özellikle parfüm kullanılan ayrıcalıklı bölgeler vardır…

Hareketli noktalar : Dirsekler ve diz içleri
Kanın fazla pompalandığı noktalar : Boyun, bilek içleri ve şakaklar
Sıcak ve nemli noktalar : Ense, kulak arkaları, koltuk altları, göğüs araları ve göbek

Parfüm kokularının en kalıcı olduğu giysi türleri ; Pamuklu ve yünlü gibi doğal lifle dokunmuş kumaş türleri, muslin kumaştan yapılmış eşarp türleri ve kürk.

Kalıcı lekeler kalmasını istemiyorsanız, ipekli giysilerinize parfüm sıkmayın.

Giysi dolabınızı arada parfümleyebilirsiniz. Tabi eğer 1’den fazla parfüm kullanıyorsanız bu işlemi sanırım yapmasanız daha iyi olabilir. Ama iç çamaşırlarınızın bulunduğu bölüme küçük bir kumaş parçasını parfümünüzle nemlendirip aralarına bırakırsanız buda size özel küçük bir hoşluk olacaktır.

Bazılarımız parfümü saçlarına da sıkarlar. Mutlaka görmüşsünüzdür. Ama bunun da ince bir detayı vardır. Saçınız mutlaka temiz olmalı ve kullandığınız şampuanın mutlaka kokusuz olmasına dikkat edin. Yoksa parfüm kokusu ile karışabilir. Bir başka yöntemde parfümü direk saça sıkma yerine; saç fırçanıza parfümü sıkıp, parfümün saçınıza direk temasından kaçınıp eşit dağılmasını sağlayabilirsiniz.