Saç Uzatmak İçin Bitkisel Besinler


sauzamas - Saç Uzatmak İçin Bitkisel Besinler

Saç uzamasında etkili pek çok etken vardır.
Diet yapmak, stres, iklim ve genetik gibi… İşte size birkaç öneri, denemeye değer.
Saçın Uzamasında Etkili Bitkiler


PapatyaSaçların sağlıklı uzamasını destekler.

Isırganotu


srganotu - Saç Uzatmak İçin Bitkisel Besinler

Saç uzamasını destekler ve saç dökülmesini azaltır.

  • Bu bitkileri suda kaynatın, soğumasını bekleyin ve saçınıza dökün.


Saçın Uzamasına Yardımcı Olan Vitamin & BesleyicilerC vitamini özellikle turunçgil meyve ve suları, brokoli ve yeşil biber gibi taze meyve ve sebzelerde bulunur.


B Kompleksi

Et, balık, karaciğer, buğday tohumu, peynir, süt ve yumurta gibibesinlerden alınır. Protein de aynı zamanda saçlarınızı güçlendirir.

Diğer Yardımcı Öneriler

Saç kesimi
Evet,bu devrede küçük bir gerçek var ki o da saçkesiminin saçlarınızı uzatmaması! Kırıkları önlemek için saçlarınızıuçlarından kestirmeniz sadece saçlarınızı sağlıklı gösterir .O yüzdenher altı haftada bir düzelttirmelisiniz.

• Tarama
Saçlarınızı çok fazla taramanız saçlarınızı yıpratır.Yağların kafa derinizden saç uçlarına kadar yayılması için saçlarınızıtaramanıza gerek yok. Kafa derinizi en az şekilde taramanız, saçlarınuzamasını hızlandırır, kan dolaşımını teşvik etmeye yardımcı olur.

Kafa Derisi Masajı


Saçların uzamasına çok yararı vardır. Duştaykensaçlarınıza besleyici uygulayın ve 3-5 dakika yuvarlak hareketlerlemasaj yapın. Bu, kan dolaşımını teşvik ederek,saçların daha parlakuzamasını sağlar.

EgzersizTüm sağlığınız için çok büyük bir etkendir. Metabolizma ve kan dolaşımınızı hızlandırarak saçların uzamasında etkilidir.