Potasyum zengini besleyici bir meyve olan muz solgun, yıpranmış hassas ve kuru ciltler için ideal bir maske malzemesi. İşte, muzlu maske tarifleri!

Folik asit, potasyum ve B6 vitamini bakımından son derece zengin bir meyve olan muzvirgulll - Cildiniz İçin Muzlu Maske Tarifleri cilt için de çok faydalı bir bakım ürünü aynı zamanda.

Besleyici muz maskesi
Bir adet muzu iyice ezdikten sonra içerisine 1 tatlı kaşığı süt veya kaymak katarak karıştırın. Sonra 20 dakika yüzünüzde bekletin. Ilık su ile durulayın.

Kuru ciltler için muz maskesi
Bir kap yoğurdun yarısını 1 yemek kaşığı bal ve dörtte bir muz ile iyice karıştırın. Bu karışımızı yüzünüze ve boynunuza sürüp, 10 dakika bekletin.

Yorgun cilde muz maskesi
Muzu ezerek püre yapın. Temizlenmiş cildinize masaj yaparak sürüp 15 dakika bekleyin. Ilık suya batırılmış pamukla cildinizi temizleyin. Muz cilde enerji ve parlaklık verir.

Hassas ciltlere muz maskesi
Potasyum zengini besleyici bir meyve olan muz solgun, yıpranmış hassas ve kuru ciltler için ideal bir maske malzemesi. Lekesiz olgun bir muzun yarısını ezerek iki 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi ile karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Çok besleyici bu maskeyi haftada bir kez uygulayın.

Karma ciltler için muz maskesi
Ezilmiş muzu krema ile karıştırın ve yüzünüze bu karışımı sürün. 30 dakika bekletin. Bu maske yüzünüzü nemlendirecek, besleyecek ve yumuşatacaktır.