Günlük Yüz Bakımı özellikle yaz aylarında oldukça oldukça önemlidir bunu nedeni güneşe en çok maruz kalan vucut bölgesi yüzdür ve güneş ışınlarından oldukça fazla etkilenir.Bu nedenle özellikle yazın yaşlanmaya ve lekelere karşı yüzünüzü korumalısınız.Koruma için piyasada bir çok krem mevcuttur ve ünlü markaların bir çoğu üretmektedirler fakat hepsinin etkili olduğu söylenemez üstelik bu sizin içinde oldukça pahalı bir yol olacaktır.

1-Günlük Yüz Bakımı ucuza getirmeniz için size basit ve ucuz bir yöntem önereceğim hepinizin bildiği salyangoz kremleri var bunların çok daha etkili ve doğal üretileni Herbal Mix Özellikli olan Salyangoz kremleri yüz bakımınızı hem ucuza hemde diğer ürünlerden daha etkili sağlayacaktır.Bir çok marka üretmektedir.Tercih ettiğinizi alabilirsiniz.

2) Dairesel canlandırma: Dairesel yuvarlaklarla alın ortasından dekolteye inilir.
3) Göz çevresi: Minik zincirler yaparak, üç tane yuvarlak ve zin*cir halkalarla kontak sağlar.
4) Şakaklara doğru yuvarlaklar yapılır: Burun ve dudak çevresinde kontak yapıp, dudak çevresinde yani gülme çizgilerinin üzerin*de sekiz şekli yaparak, dudak üstünde düz hareketlerle çalışıp, daha sonra tekrar yuvarlaklar ve kontak sağlayıp yanak topla*ma yapılır. Sonra dekolteye inilip tekrar küçük yuvarlaklarla ma*saj yapılır. Soğuk kompres yapılarak işlem sona erdirilir.
5) Lenf drenaj: Kontak yapılıp, çeneden başlayarak makas ha*reketleri ile masaj yapılır. Önce, dudak çevresinde üç defa bastırılıp burun masajı yapılır. Üç defa burun kanatlarına ya*vaşça bastırılıp, kontak yapılarak yanaklara toplama yaparak göz çevresine üç defa minik dairesel hareketlerle devam e-dip, yanak ve boyun masajından sonra bitirilir.
6) Yüz ve boyun masajı: Cilt gereken sütle veya kremle temiz*lendikten sonra, masajı kolaylaştıracak ve cildi besleyecek krem yüze yayılır.
Her iki elin baş ve ortanca parmaklarının uçlarını kullanarak (diğer parmaklar masaja katılmaz) tırnakları cilde batırma*dan, cilt yüzeyine seri hareketlerle küçük çimdikler uygulanır. Böylece yüzün ve boynun her yanı çimdiklenir. Bu masaj kan dolaşımını olumlu etkiler.
Yalnız göz kapaklarına ve göz altına masaj uygulanmaz. Uy*gulama iki veya üç dakikadan fazla sürmemelidir. Bu masaj buğu banyosundan sonra uygulanırsa, tıkanık olan gözenekleri açar, cilt yüzeyini tıkayan yağın kolayca boşal*masını sağlar. Bu yöntem yağlı ciltler içinde faydalıdır.