...

78889464mu4 - Sivilceler İçin Bitkisel Öneriler

Domates; Domatesi kesip temiz yüze sürün, özellikle sivilceli bölgelere. 10 dakika sonra yüz soğuk suyla temizlenir.

Havuç; 2-3 havuç rendelenip lapa haline getirilir. Bu lapa temiz yüze sürülür. 20-25 dakika bekletilmelidir. Daha sonra cilt ılık su ve yıkama jeli ile temizlenir. 8-10 defa bu kür yapılmalıdır.

Limon; 2 adet taze limon suyuna 50 gr gliserin karıştırıp sabah akşam temiz yüze sürülmelidir. Zamanla sivilceler yok olur.

Maydanoz; Yarım demet maydanoz sıcak suda 15 dk haşlanır. Sonra tülbent yardımı ile yüze konur. 10-15 dakika sonra yıkanır.

Pırasa; 1 adet pırasanın beyazının suyu çıkarılır. İçerisine eşit oranda süt karıştırılır. Akşamları temiz cilde uygulanır. Yarım saat sonra yüz yıkanır.

Bezelye Maskesiyle Yeniden Doğun; Taze bezelyenin dışında donmuş bezelye de kullanabilirsiniz. İçinde B1 ve C vitaminlerinin haricinde protein, lif ve folik asit bulunur.

Bir avuç tane bezelyeyi iyice ezin. İçine üzüm pekmezi katıp bulamaç yapın. Bir yumurtanın akını ekleyin. Bir iki damla zeytinyağı, bir tutam yulaf unuyla birlikte yine karıştırın. Bu maske cildi besler, canlandırır. Bebek gibi bir tene sahip olursunuz.

78889464mu4 - Sivilceler İçin Bitkisel Öneriler


..