Sezonun en popüler trendleri olan bronz tene ve neon renklere sırtınızı dönüp, çok daha cool ve sofistike bir tarz benimsemek istiyorsanız; Giorgio Armani Beauty’nin uluslar arası makyaj uzmanı Linda Cantello’nun sesine kulak verin!


a1 - Sofistike ve iddialı makyaj


Giorgio Armani'nin dehasını bir kez daha kanıtladığı Armani Prive koleksiyonunda, fütüristik kesimler ileri teknoloji kumaşlarla bir araya geliyor ve ortaya çarpıcı tasarımlar çıkıyor. 1940’lı yılların ruhuna, o dönemin kadın modasını belirleyen maskülen hatlarına gönderme yapan koleksiyon, keskin çizgilerin aynı zamanda ne kadar temkinli olabileceğini kanıtlıyor, Parlak plastik etkisi yaratan dokular, canlı turkuazlar ve mavilerle couture un ağırbaşlı dünyasına taze bir soluk getiren koleksiyon, tabii ki bir bütünün parçası.


a2 - Sofistike ve iddialı makyaj


Armani Prive İlkbahar / Yaz defilesi sadece güçlü tasarımlarla değil, aynı zamanda bu tasarımların gür sesi altında ezilmeyen makyaj görünümüyle de büyük bir alkış alıyor. Giorgio Armani Beauty'nin uluslararası makyaj uzmanı Linda Cantello'nun imzasını taşıyan sofistike yüzler, yaz aylarının alışıldık bronz ten makyajına ya da bu sezon yıldızı yükselen neon renklerin oyuncu görünümüne bir alternatif yaratıyor.


a3 - Sofistike ve iddialı makyaj


Linda Cantello, "Koleksiyona eşlik edecek, modern, taze ve çağdaş yüzler yaratmak istedim," diyor. "Mat ama aynı zamanda aydınlık bir ten makyajı ile dudakları ön plana çıkaran bir tuval oluşturdum. Koleksiyonun parlak yeşillerini, mavilerini dengeleyen, onların altında ezilmeyen bir unsura ihtiyaç vardı. Bu dengeyi dudaklarda kullandığım çarpıcı mor tonuyla yaranım.”


a4 - Sofistike ve iddialı makyaj

Linda Cantello bu etkiyi yaratmak için renk olarak Rouge d'Armani 601’i kullandığını söylüyor ve sırlarını anlatıyor: "Ruju uyguladıktan sonra, daha neon bir renk yaratmak için dudaklara fırçayla Armani La Femme Bleue far paletindeki mor rengi fardan sürdüm. Son noktayı alt dudağın kenarına yapıştırdığım parlak mor bir kristalle koydum." Cantello bu son dokunuş sayesinde kıyafetlerin parlak dokusuyla, kristalin parlaklığı arasında bir bütünlük yarattığını söylüyor.

a5 - Sofistike ve iddialı makyaj


ADIM ADIM GÜZELLİK

İlk adım: Linda Cantello makyaja başlamadan önce mankenlerin yüzüne Armani'nin kült kremi Crema Nera'yı sürüyor. "Kremin cilde nüfuz etmesini beklediğim aşamada gözaltlarına High Precision Retouch (No:2) Concealer kapatıcı uyguluyorum."


a6 - Sofistike ve iddialı makyaj
ADIM ADIM GÜZELLİK

Ten makyajı: Makyaj uzmanı, mankenlerin porselen görünümlü ciltlerini yaratmak için Luminous Silk (No:2) fondöteni tercih ettiğini söylüyor. "Armani'nin bu fondötenine bayılıyorum, son derece ince bir dokusu var," diyor. Sıra pudrada; "Yüze aydınlık bir görünüm vermek ve fondöteni sabitlemek için tercihim Luminous Silk (No:2).

a7 - Sofistike ve iddialı makyaj


ADIM ADIM GÜZELLİK

Nötr renkler: Cantello, "Bu kadar baskın ve çarpıcı dudaklar söz konusu olduğunda, yanaklarda fazla renk kullanmak istemiyorum," diyor ve Sheer Blush No:2 ile elmacık kemiklerini belirginleştiriyor.a8 - Sofistike ve iddialı makyaj


ADIM ADIM GÜZELLİK

Göz makyajı: Makyaj uzmanı, önce Eyebrow Pencil No:3 kaş kalemi ile kaşları belirginleştiriyor. Ardından göz üstlerine ve alt kirpik diplerine ise Sheer Blush Allık sürüyor ve nedenini açıklıyor; "Bakışlara daha aydınlık bir etki vermek için göz makyajında allık ile küçük rötuşlar yapmak gerekiyor."


a9 - Sofistike ve iddialı makyaj


ADIM ADIM GÜZELLİK

Son nokta: Birkaç kat Eyes to Kill maskara sonrasında mankenler podyuma çıkmaya hazır.


b1 - Sofistike ve iddialı makyaj