Bilinmesi ve önem verilmesi gereken asıl nokta makyajı cildinizi veya kim olduğunuzu saklamak için yapmamaktır. Genelde makyaj yapmayı tercih etmeyebilirsiniz.
Bu bakımlı olmadığınız anlamına gelmemelidir.

Kaşlarınızı Yüz tipinize uygun olarak almakla işe başlayabilirsiniz.
Ardından parlaklığı giderecek ve cilt tipinize uygun tonlara sahip bir pudra uygulayın ve gözlerinizi ön plana çıkarmak için rimelden vazgeçmeyin.
Yanaklarınıza hafif bir renk katmak için ise Allık kullanın.
Henüz makyaj yapmaya yeni yeni başlıyorsanız, koyu renkler yerine renksiz parlatıcılar kullanın. Hem dudaklarınız dolgun görünecek, hem de dikkat çekeceksiniz.

Kış mevsiminde güneş kremi?

Özellikle makyaj yapmaya yeni başlayan biriyseniz nemlendiricinin ve güneşten korunmanın önemini kavramalısınız. Kışın hiç güneş görmüyorum, bu nedenle güneş kremine gerek yok diyenlerdenseniz yanılıyorsunuz!

Güneş yakıcı olmayabilir ancak ışınlarının dünyaya ulaştığı da apaçık ortada. Zararlı UV ışınları cildinize işler ve güneş kremi kullanmadığınız takdirde kırışık ve çizgi problemiyle karşı karşıya gelirsiniz. Yazın uyguladığınız güneş kremi olmasa da koruyucu faktör içeren(SPF) nemlendiricileri tercih ederek cildinizi koruyabilirsiniz.