Siyah noktalar nasıl geçer? Siyah noktaların tedavisi

Hayatın her anında karşımıza çıkabilen ve fiziksel görünümlerde kötü görünüme sebebiyet veren siyah noktalar, etkili çözüm yöntemleri ile yok edilebilir.. Bende siyah noktalar ile ilgili sıkıntı çekiyorum ve bu dertten kurtulmak istiyorum diyorsanız, siyah noktalar konusunda sunduğumuz yöntemi denemelisiniz.


Mucizevi öneri: Elma sirkesi ( En yapılabiliri bu geldi )


Bazı kadınların ciltlerindeki siyah lekeler kozmetik ürün kullanımına rağmen geçmez. İşte size mucizevi öneri: Elma sirkesi. Yarım su bardağı suya, 3 çorba kaşığı kadar elma sirkesi ekleyip iyice kaynatın. Daha sonra ateşi kısın ve başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Buşekildeyüzünüze 15-20 dakika buhar verin.
Haftada 2 kez uygulamak gerek
Daha sonra yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesiyle yüzünüzü silin. Bu işlemi haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz. Düzenli olarak yapılan işlem sonucunda siyah lekelerin yok olduğunu ve cildinizin parladığını göreceksiniz.
Siyah noktalara farklı öneriler:

1- Birer tutam kırlangıç otu, ayrık otu bir kaba konularak üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır ve bir gece dinlendirdikten sonra siyah noktaların üzerine sürülür.
2- Birer tutam nane, yabani kekik yaprağı, ıhlamur bir kaba konulup yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra siyah noktaların üzerine sürülür.
3- Bir adet çok olgun domates ezilir ve ince bir tülbentle süzülür. 1 tatlı kaşığı gliserin ve iki damla asilbent tentürü katılıp karıştırılarak şişeye doldurulup kullanılmak üzere saklanır. Cildin siyah noktalı kısımlarına bol miktarda sürülür.