Özenerek yaptığınız veya para harcayarak manikürünüzün uzun süre dayanmasını istemek hakkınız! O zaman bu hakkı kazanmak için yapmanız gerekenleri öğrenin, manikürünüzün hayatını kurtarın!

28193 - Manikürün Bozulmaması İçin Ne Yapmalı?
Ellerinizi sabundan uzak tutun!
Sabunlu su sizi ne kadar rahatlatsa da, manikürünüze zarar verir. Tırnaklar ciddi anlamda su emerler ve bu da şekillerinin değişmesine ve bozulmasına yol açar. Buharlaşınca da şekli eski haline döner. Bu da tırnak cilasının bozulmasına ve cilanın kırılarak ayrılmasına sebep olur.28192 - Manikürün Bozulmaması İçin Ne Yapmalı?
Tırnaklarınızı mutlaka kurutun!
Tırnak üzerinde bizim fark edemediğimiz bir yağ tabakası bulunur ve bu yağ, ilk katın tırnağa tam olarak yapışmamasına sebep olur. Bu yüzden öncesinde izopropil alkol veya asetonlu cila çıkarıcısı kullanmak size yardımcı olacaktır. Diğer suçlu yağlarsa içinde E vitamini barındıran cila çıkarıcıları. Bu ürünler düzgün cila uygulamasını engelleyebilir niteliktedirler, o yüzden sade bir aseton kullanmanız en kolay çözüm olacaktır.

28190 - Manikürün Bozulmaması İçin Ne Yapmalı?
Renksiz tırnak cilası sürmeyi unutmayın!
Baz ve ikinci kat olarak aynı cilayı kullanmak ekonomik olabilir, fakat ayrı ve doğru ürünler kullanmak her zaman daha iyi sonuçlar sağlar. Çünkü baz katın cilasıyla üst katın cilasının görevleri farklıdır. Baz kat, tırnak ve renkli cila arasındaki aracıdır. Üst katın cilasıysa daha yoğundur, bu da cilayı daha koruyucu yapar.


28191 - Manikürün Bozulmaması İçin Ne Yapmalı?
Soğuk su her zaman işinize yarar!
Uzmanların üzerinde durduğu önemli bir diğer nokta da manikürü yeni yapılmış tırnaklarınızı daha hızlı kuruması için buz gibi soğuk suya sokmanız. Üstelik evdeyken bile denemesi çok kolay.

25736 - Manikürün Bozulmaması İçin Ne Yapmalı?
Kuruyana kadar bekleyin!
Cilanın tamamen kuruması için yaklaşık 25 dakika hiçbir yere dokunmadan ve tutmadan beklemelisiniz.


21953 - Manikürün Bozulmaması İçin Ne Yapmalı?
İkinci bir katı sürmeyi unutmayın!
Manikürden 4 saat sonra tırnaklarınızın üzerine bir kat daha sürün. Tek kat hiçbir zaman yeterli değildir.

22723 - Manikürün Bozulmaması İçin Ne Yapmalı?
Eğer bozulduysa hemen silin!
Her şeye rağmen yine de bozulduysa, en iyisi asetonla cilayı çıkarıp tekrar sürmek. Çünkü cilayı çıkarmadan düzeltmeye çalışmak hiçbir zaman çözüme kavuşmaz.