Saç stilistleri, kuaförünüz bazı şeyleri işlerini anlamanız için paylaşabilirler ancak her zaman hepsini söylemezler.

kuaforunagizndan 220 - Kuaförün Ağzından Kaçanlar


1. Ben güzellik uzmanıyım, sihirbaz değilim. Size Gisele Bündchen'ın saçını verebilirim ama yüzünü veremem.

2. En az beş dakika erken gelin. Eğer aceliniz varsa gelmeden önce arayın. Bana biraz saygı gösterin. Bu bir iş, eğlence ya da oyun değil.

3. Randevularım doluyken sizi araya sıkıştırmamı söylemeyin. Diğer müşterilerim için de zaman ve çaba harcıyorum. Eğer sizi araya sıkıştırırsam diğer müşterilerime haksızlık etmiş olurum. Size de böyle davranılmasını istemezsiniz.

4. Saç stilistliği okulu psikoloji, gerginlik, kişisel bozukluk ve değişiklikler ile ilgili bir şey öğretmiyor. Bunları çözmemi bekliyorsanız bir terapiste gidin.

5. Bazı kadınlar saçlarını lise çağlarındaki gibi uzattıklarında hala o yaşlardaki gibi genç göründüklerini düşünüyorlar. Ama öyle değil. Siz yaşlandıkça saçlarınız hatlarını yumuşatmanız gerekir.

6. Vücudunuz ve saçınız hormonal değişikler yüzünden farklılık gösterir. Saçınız kuru, cansız ve kolay kırılıyorsa bir doktora gidin.

7. Düzenlemek sadece "düzenlemek" değildir. Saçınızı düzeltmek benim becerimi, bilgimi, uzmanlığımı ve zamanımı gerektirir.

8. Saçınızı yıkayan kişiye verdiğiniz bir miktar para ona bir iyilik yaptığınız anlamında gelmez. Bahşiş konusunda biraz daha cömert olun.

9. Eğer boya almak ve saçınızı evde boyamak istiyorsanız bunun sonuçlarına katlanın.

10. Bazı müşteriler "Saçımı geçen sefer kestiğin gibi kes" derler. Bu beni her zaman şaşırtır. Saçınızı son kestirdiğiniz zaman yaklaşık 6 ya da 8 hafta öncedir. Acaba bunu nasıl hatırlayabilirim? Eğer bir önceki kesiminizin aynısını istiyorsanız fotoğrafınızı çekin ve benim de hatırlamama yardımcı olun.

11. Çocuklarınızın saç kesiminin sizinkinden daha ucuz olacağını neden düşünürsünüz? Çocuklar rahat durmazlar, uzun bir süre oturmaktan sıkılırlar. Çocukların saçları ile uğraşmak ekstra çaba ve yetenek gerektirir.

12. Bütün gün ayakta durmak, makas kullanmak ve kurutma makinesi tutmak bir bedele tabidir. Parmaklarımda kireçlenme, omuzlarımda kalsiyum birikmesi var ve sizin duyduğunuzdan yüzde 10 daha az duyuyorum. Fiziksel bir enkazım.

13. Bayanları en kötü halleri ile görüyoruz. Saçları yağlı, beyazlamış ve makyajsız. Bayanların bu kadar kötü gidebilecekleri başka bir yer yok. Ama gerçek şu ki onların ne kadar seksi olup olmadıkları ile ilgilenmiyorum. Benim için önemli olan saçları.