Yaz aylarında cildinize daha fazla ilgi göstermeniz gerektiğini biliyorsunuz. Yağlı ciltlere gerekli özeni göstermediğinizde yazın siyah noktalar ve akneler ortaya çıkmaya başlarlar. Günlük cilt bakım rutininizde yapacağınız bir iki değişiklikle cildinizi bunlardan koruyabilirsiniz.

20332 - Yazın Yağlı Ciltlere Bakım Önerileri
Cildinizde aşırı parlama varsa bunun için özel bir krem kullanmanız gerekebilir. Eğer yaz aylarında nem oranı yüksek bir şehirde bulunuyorsanız nemlendirici krem kullanmanız gerekmiyor.


24169 - Yazın Yağlı Ciltlere Bakım Önerileri
Cildinizdeki parlamayı yok etmek için yağ emici bir pudra kullanabilirsiniz. Ayrıca matlaştırıcı jeller parlayan bölgeye sürüldüğünde iz bırakmadan yağı emerek etkili bir sonuç verir. Bu jelleri temiz cilde veya makyaj üzerine uygulayabilirsiniz.


19106 - Yazın Yağlı Ciltlere Bakım Önerileri
Fondötenden olabildiğince uzak durmalısınız. Sıcak havada ağırlık yapmasının dışında eriyerek gözeneklerinizi doldurup tıkar, cildinizin daha fazla yağ üretmesine sebep olur.


30559 - Yazın Yağlı Ciltlere Bakım Önerileri
Salisilik asit içeren sabunlar cildinizi kurutmadan gözeneklerinizdeki yağı azaltır. Yüzünüzü sabunla en az iki kez yıkan fakat aşırıya kaçmayın. Fazla sabun cildinizin koruma kalkanlarına zarar verebilir.

21157 - Yazın Yağlı Ciltlere Bakım Önerileri
Haftada bir kez peeling yapın. Cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulun. Ardından cildinize uygun salisik asit baz veya çamur bazlı bir maske uygulayın.

25865 - Yazın Yağlı Ciltlere Bakım Önerileri
Yediklerinize dikkat edin. Baharatlı yiyecekleri azaltın. Bunun yerine havuç, ıspanak gibi A vitamini yönünden zengin yiyecekler tercih edin.