e7b279be6a862d254f0e7cc4dde2874e L - Shiseido İle Lekelere Veda!

Shiseido yeni üirünleriyle lekelere karşı lazere alternatif kozmetik bir çözüm sunuyor. Intensıve Antı-spot Serumla lekesiz bir cilde merhaba deyin. Shiseido ile lekelere Veda!
Bugüne kadar, tüm kozmetik endüstrisi leke karşıtı ürünlerinde tek bir stratejiyi takip ediyordu: Melaninle savaşmak.Melanine odaklanarak formüle edilmiş ürünler ciltteki renk farklılıklarını azaltma konusunda doyurucu sonuçlar vermelerine rağmen, lekeleri asla yok edemediler. Shiseido bugüne kadar önlenmesi imkânsız olarak görülen lekeli pigmentlerin oluşumunda odaklanılması gereken kilit noktanın, genetik düzeyde yattığını keşfetti.

İlk araştırma çalışmaları cildin özellikle UV ışınlarına maruz kaldığı sırada neden bazı hücre pigmentlerinin doğal melanin açısından yoksunlaşırken, diğer hücrelerin ışınlardan etkilenmediği sorusuna odaklanmıştı. Araştırmada bir denekten alınan lekeli pigment üzerindeki cilt hücreleri, cildin lekesiz bir yerinden alınan hücrelerle karşılaştırıldı. Lekeli bölgeden alınan cilt hücreleri, cildin kendini yenilemesinde hayati öneme sahip proteinlerden yoksundu.

Proteinlerden yoksun oldukları için hücrelerin cilt yüzeyine ilerleyişleri sekteye uğruyor ve cilt yüzeyinin altında takılı kaldıkları için lekelerin oluşmasına sebep veriyordu. Bu keşif lekeleri gidermede lazer tedavilerine alternatif, gerçekten işe yarayan bir kozmetik ürünün geliştirilmesi için de umut verdi. Bu kompleksin adı:Shiseido Intensive Anti-Spot Serum.

Lekeli bölgelerdeki hücre yenilenmesine uygun bir ortam sağlamak amacıyla, önceden yetersiz veya eksik olan protein üretimini canlandıran Intensive Anti-Spot Serum, cildin ölü hücrelerden arındığı doğal soyulma sayesinde lekeli pigmentlerin ortadan kalkması mümkün oluyor. 10 gün, bir ay ve üç aylık kullanım sonrasında tatmin edici ve gözle görülebilir sonuçlar elde ediliyor.

Shiseido Intensive AntiSpot Serum'u yaşınız, cilt tipiniz veya cinsiyetiniz ne olursa olsun, güneş lekelerine bağlı sorunlarınız için kesin bir çözüm sunuyor. Hızla emilen sıvı jel güçlü bir nemlendirme sunuyor. Organik Hiyalüronik Asit (Gliserin), cildin üst tabakasını anında yumuşatarak hızlı bir rahatlık hissi sağlıyor. Aromakolojik kokusu cildin bariyer fonksiyonlarını güçlendiriyor ve rahatlatıcı bir yumuşaklık hissi sunuyor.