Sizin için hem elmacık kemiklerini ön plana çıkacak hem de yüzünüzü incecik gösterecek çok özel makyaj tekniklerini açıklıyoruz.

3 09731bf9d1dc03abb4e106e2a16cf1c1c 616c140a6801dc423cf0e326a9b6fd93 - Elmacık Kemiklerinizi Ön Plana Çıkarın!
Sizin için hem elmacık kemiklerini ön plana çıkacak hem de yüzünüzü incecik gösterecek çok özel makyaj tekniklerini açıklıyoruz.

İlk olarak elmacık kemikleriniz ve çenenizi ön plana çıkarıcak iki farklı tonda fondoten kullanmanız gerekecek. İlk olarak yüzünüze uygun olan fondoteni uygulayın ve daha sonra bir buçuk veya iki ton koyu olan fondoteni yumuşatmak istediğiniz bölgelere uygulayın.

Kulak kenarlarınızdan başlayıp yüzünüzün üst kısmına alnınızın iki tarafına gölgelemeler yapın. Daha sonra kulak memesinden başlayıp yanak çukuruna doğru kavisli bir gölgeleme yapın. Bu işlem elmacık kemiklerinizin ortaya çıkmasını sağlayacak.

Eğer yuvarlak yüze sahipseniz elmacık kemiğinizden yanlara doğru yüzün alt kısmında da yanak çukurunda bir üçgen olacak şekilde sürün.

Kullanmanız gereken allık bronz tonlarında olmalıdır. Rujunuzu koyu renk tercih etmenizi öneriyoruz. Çünkü bu tip yüzlerde dikkati yüzün orta bölümünde toplamak oldukça önemlidir. Ayrıca kaşlarınızı ve gözlerinizi de çekik görünecek şekilde yaparsanız elmacık kemikleri belirgin harika bir makyaj etde etmiş olursunuz.