Ev yapımı saç bakım spreyleri
Raflardaki çok pahalı bakım ürünlerinde de bu doğal malzemeler varsa, neden evde yapmayalım?

Saçlarınızın yeniden canlanması, renginin parlaması, daha kolay uzaması ve dökülmesinin azaltılması için sağlığı spreyleyin!
23714 - Ev Yapımı Saç Bakım Spreyleri

Lavanta ve portakal spreyi
Parlak ve hacimli saçlara sahip olmak istiyorsanız; bir tencere kaynar suyun içerisine bir adet portakalı küçük parçalar halinde doğrayın. 3-4 dakika kadar ateşte tutun. Daha sonra suyunu süzün. Çeyrek fincan portakal suyu için 7 damla lavanta yağı damlatın. Daha sonra bir sprey şişesinin içine bu karışımı dökün ve saç spreyi olarak kullanın.

Hindistan cevizi yağı spreyi
Hindistan cevizi yağı içinde birçok vitamin bulundurur. Bir sprey şişesine su ile birlikte yarım fincan hindistan cevizi yağı dökün ve saçlarınızı kurutma makinesi ile kurutmadan önce bu sprey ile saçlarınızı nemlendirin saçlarınızı öyle kurutun. Bu saçlarınızın ışıldayarak canlı kalmasını ve parlamasını sağlamaktadır.

Limon suyu spreyi
Limon suyu, rahatlatıcı ve canlandırıcı etkisiyle bilinir. Bir orta boy limonu dilimleyin. Dilimlenmiş limonları ufak bir tencereye kaynar suyun içine yerleştirin. 1 saat kaynar suyun içinde bekletin. Daha sonra suyu süzün ve soğumaya bırakın. Bir sprey şişesine dökerek saçlarınızda kullanın. Saçlarınızı ilk günkü gibi canlandıracak.

Deniz tuzu ve lavanta spreyi
Bir kase su içerisine 2 yemek kaşığı deniz tuzu, 5 damla lavanta yağı 1 bardak saf su ile karıştırın. Bir şişeye koyun ve çalkalayın. Saçlarınıza bunu sprey ile uygulayın. Saçlarınızdaki yenilenmeye inanamayacaksınız.