Güzel görünen kaşlar istemek oldukça doğaldır; çünkü kaşlar görünüşünüzün önemli bir bölümünü oluşturur ve kaşlarımıza yeterli ilgiyi göstermediğinizde kötü görünebilirsiniz. Doğru kaş almayla genç, ışıl ışıl ve gösterişli görünebilirsiniz. İşte bu nedenle tek bir kaş alma hamlesi daha güzel görünüşünü bir felakete dönüştürebilir.

Güzel görünen kaşlar istemek oldukça doğaldır; çünkü kaşlar görünüşünüzün önemli bir bölümünü oluşturur ve kaşlarımıza yeterli ilgiyi göstermediğinizde kötü görünebilirsiniz. Doğru kaş almayla genç, ışıl ışıl ve gösterişli görünebilirsiniz. İşte bu nedenle tek bir kaş alma hamlesi daha güzel görünüşünü bir felakete dönüştürebilir.Genellikle kadınlar ya aşırı kaş alır veya bu güzellik görevini ihmal ederler. Bunun nedeni birçok kadının takip etmesi gereken kaş alma kurallarını bilmemesidir ve çoğu zaman farklı kaş şekli denemeleri yaparlar.
İşte kaş alırken kaçınmanız gereken 5 en genel hata.

Aşırı Kaş Alma

En sık yapılan hata gerektiğinden daha fazla kaş almaktır. Genellikle biz kaşlarımızı gerektiğinden fazla inceltiriz ve bu da kaşlarımızın belirginliğini azaltır. Bu durumda yüzümüz daha kasvetli görünür. Son zamanlardaki moda daha kalın ve doğal görünüşlü kaşlardır; bu nedenle kaş alırken iyi düşünmek ve kaşları şekillendirirken doğal kaş çizgisini korumak gerekir.

Fazla Miktarda Kaş Kalemi Kullanma

Eğer kaşlarınızın rengi açıksa kaşlarınızı renklendirmek için kaş kalemi kullanabilirsiniz. Kaşlarınızın renginden iki üç ton koyu bir renkteki kaş kalemini kullanmak çok kötü bir fikirdir.
Kaş rengi ve kaş kalemi rengi arasındaki fark çok fazla belli olacaktır ve kaş bulunmayan bölgeler belirginleşerek yüzünüzün maske gibi görünmesine neden olacaktır.


Bu durumda yapılabilecek en iyi şey kaşlarınızın arasındaki boşlukları doldurmak için özel bir makyaj malzemesi kullanmaktır. Eğer kaşlarınız kalın değilse ve kaşlarınızın daha dolgun ama doğal görünmesini istiyorsanız kendi kaş renginizden bir ton daha koyu kaş kalemi kullanın.

Kaşların Uzunluğunu Kısaltma

Eğer kaşlarınızın doğal, hoş bir görüntü oluşturmasını istiyorsanız kaşlarınızı kesebilirsiniz.
Seçiminiz ne kadar akıllıca olursa olsun, kaşlarınızı kısaltarak kaş çizginizi bozma riskinizin olduğunu unutmayın; çünkü kaşlarınızı kestiğinizde şekli de değişecektir.

Kaşları Kenarlardan Fazla Kısaltma

Kısa kaşlar uzun kaşlara göre o kadar da zarif görünmez. Eğer kaşlarınız fazla uzunsa ekstra uzunluğu kesmek isteyebilirsiniz; fakat bunu yapmadan önce, kaş kemiğinizin uzunluğunu dikkate alın. Bu kemik kaşlarınızın ne kadar uzunlukta olması gerektiğini gösterir.

Sık Sık Kaş Alma

Haftada bir kaş alırsanız kaşlarınız harika görünecektir. Kaşlarınızla daha fazla uğraşmak kaşlarınızın doğal çizgisini bozacaktır ve telafisi mümkün olmayan sonuçların ortaya çıkma riski artacaktır