Limonun 7 özel güzellik sırrı
Mutfaklarınızın vazgeçilmezi olan limonları sadece salatalarınızda veya yemeklerde değil güzelleşirken de rahatlıkla kullanabilir ve limonun sağladığı mucizevi etkiler ile daha özel bir güzelliğe sahip olabilirsiniz Meleklerim! İşte limonun güzellik sırları…


Limon yalnızca mutfağın vazgeçilmezi değil güzelleşmenin de vazgeçilmezi oluyor. Mucizevi etkileri ile saha özel bir güzelliğe sahip olabileceğiniz limınun güzellik sırları işte şunlar:

Cildi aydınlatır

Soluk bir cilde sahipseniz ve özellikle cildinizde koyu lekeler söz konusuysa limonu doğal parlatıcı olarak kullanabilirsiniz. Sabahları yüzünüzü yıkadığınız suya bir kaç damla limon ekleyebilirsiniz.

Kuru cilde iyi gelir
Saç derinizden dudaklarınıza dizlerinizden dirseklerinize kadar limonun yarattığı harikalara inanamayacaksınız. Saç derisi için limon suyu bal zeytinyağı ve hindistancevizi yağını karıştırıp saç diplerine sürün. 10 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Daha yumuşak bir cilt için ise bir parça limonu yatmadan önce cildinizin kuru bölgelerine sürün ve sabah kalktığınızda yıkayın.

Dişleri beyazlatır
limonun diş beyazlatıcı özelliği vardır. Bunun için limon suyu ve karbonatı karıştırarak diş macunu elde edebilirsiniz. Böylece pahalı ürünler yerine kendiniz hazırlamış olursunuz.

Yağlı cilde ve siyah noktalara son
Limon cildinizdeki yağı emmektedir. Bir parça pamuğa bir kaç damla limon suyu sıkıp uyumadan önce tonik gibi cildinizi temizleyebilirsiniz.

Siyah noktalarınız varsa bunun için ise yarım limon suyunu bal ile karıştırıp siyah noktalı bölgeye uygulamalısınız. 5 dakika kadar bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın.

Saç rengini açar
Saç renginizi açmak için boyalar veya kozmetik ürünlerinin yerine doğal yolları tercih edebilirsiniz. Limon suyunu saç bakım spreyinize ekleyip saç tutamlarınıza püskürtün. Güneşe çıktığınızda doğal gölgelere sahip olacaksınız.

Tırnakları kuvvetlendirir
Sık sık oje kullanıyorsanız aseton ve oje sebebiyle tırnaklarınız güçsüzleşebilir. Bir yemek kaşığı zeytinyağına bir kaç damla limon ekleyip karıştırın. Bu karışımı gece yatmadan önce uygulamak ve eldiven giymek oldukça etkili olacaktır. Sabah uyandığınızda elleriniz yumuşacık ve tırnaklarınız güçlenmiş olacak.

Akneye iyi gelir
Sitrik asit cilt problemlerini tedavi etmede çok etkilidir. Yarım limonu direkt olarak akneli bölgeye uygulayabilirsiniz. Özellikle gece yatmadan önce uygularsanız ve sabah kalktığınızda durularsanız daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Ciddi bir akne sorununuz var ve doktorunuz bir tedavi uyguluyorsa bunu denemeden önce mutlaka doktorunuza danışın.