1. Tırnağınızdaki eski ojeyi çıkartın.

2. Tırnakları istediğiniz şekli vermek için törpüyü, tırnak kenarının altından ve hafif bir açı ile tutarak tırnak kenarlarından ortaya doğru törpüleyin. Kenarlar tamamen düzgün hale gelene kadar işleme devam edin ve herhangi bir pürüz kalıp kalmadığını kontrol edin. Tırnaklarınızı köşelerden çok derin törpülemekten kaçının.

3. Tırnak çevresindeki etleri belirginleştirmek için tırnak eti çıkarıcı sürün. Düzgün bir tırnak çevresi oluşturmak için lastik itme çubuğu ile deriyi geriye itin.

4. Ellerinizi yıkayın ve tırnaklarınızı yumuşak bir manikür fırçası ile fırçalayın. Tırnak üzerinde yağlı bir tabaka kalırsa oje tırnağa gerektiği gibi yapışmayacaktır. Bunun için devam etmeden önce ellerinizi kurulayın.

5. Tırnaklar yumuşak ve kolay kırılmaya meyilli ise bu durumu tırnak sertleştirici ile ortadan kaldırabilirsiniz. Kullanırken tırnak etine veya cilde değdirmemeye dikkat ederek, tırnak uçlarına az bir miktar tırnak sertleştirici sürün ve maniküre devam etmeden önce kurumasını bekleyin. Eğer ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız koruyucu tırnak kalkanı veya tırnak çukur dolgusu ile işlemi tamamlayabilirsiniz.

6. Koruyucu cilayı tırnak etine gelmemesine dikkat ederek tüm tırnak yüzeyine sürün. Kurumasını bekleyin. Tırnaklarınız ojenin daha iyi yapışmasını sağlayacak şekilde, hafif yapışkan kalacaktır. Tırnaklarınız kolay kırılıyorsa, koruyucu ön cila yerine destekleyici alt taban kullanabilirsiniz. Her iki ürün de tırnakların ojeden dolayı sararmasını önler ve manikürünüzün ömrünü uzatır.

7. Ojenizi seçin.

8. Ojeyi kullanmadan önce şişeyi iki elinizin arasında yuvarlayarak iyice karıştırın. Eğer doğru sonuca ulaşmak istiyorsanız fırçayı ilk olarak tırnağın tam ortasından aşağıya doğru ardından da yanlarına sürerek bu işlemi bitirin.

9. Ojenizin dayanıklılığını arttırmak ve mükemmel bir parlaklık kazandırmak istiyorsanız bir kat Colorfix (renk sabitleyici) sürün.

10. Son olarak, tırnaklarınızın hemen kurumasını istiyorsanız bir kat oje kurutucu kullanın. Bir dakika içerisinde alacağınız sonuca inanamayacaksınız.