CİLT BAKIMI

Vücudun hücre yenilenmesi ortalama olarak 25 yaşına kadar devam eder ve sonra yerini, her geçen yıl yaşlanmaya başlayan bir cilde bırakır. Erkenden kırışıklarla tanışmamak için yapılması gereken tek şey beslenmeye de dikkat ederek spor yapmak, bol su içmek, cilde ihtiyacı olan oksijen ve nemi sağlamaktır.

Yanlış kullanılan ürünler, cildin makyaj sonrası temizliğinin ihmal edilmesi cildimizin gerektiğinden de erken yaşlanmasına neden olur.Bu nedenle öncelikle cildinizin tipini öğrenmelisiniz.

uygun nitelikte cilt bakım ürünleri ile 4 adım da,sağlıklı ve güzel bir cilt bakım programı:
1-Sağlıklı bir cilt temizleme ile başlar:
TEMİZLEME :Makyajı,yağı ve günlük kiri cildi kurutmadan ve tahriş etmeden derinlemesine temizler.Aynı zamanda yüzeyde ölü hücreleri arındırarak daha taze,yumuşak ve pürüzsüz bir cilt bırakır.
2-Yenileme,Düzeltme,Onarma:
NORMALLEŞTİRME-TEMEL BAKIM : Stratum ,korneum üzerindeki ölü hücreleri nazikçe soyarak cildin canlandırılması,cildin sıkılaştırılması ve kırışıklık görünümünün azaltılması.
Temizleme adımını takiben, cilt tipi ve durumuna uygun krem, losyon veya jel ile cildinizi dengeleyin ve düzenleyin. Akne, leke, kırışıklık, aşırı kuruluk, gözenek, çatlak, güneş hasarı gibi özel bir cilt problemi varsa, probleme özgü ürünü kullanarak, cildinizi sorunundan kurtarın. Cildiniz normal ise, parlak ve sağlıklı olması, cildinizin kırışmaması için size özel ürünü kullanın.
3- Nemlendirme:
CİLDİNİZİN SUSUZLUĞUNU GİDERİN!
Cildinizin beslenmesinde üçüncü basamakta nemlendirmedir. Cildinizde hızlı bir nemlendirme sağlamanın yolu A,C,E vitaminleri içeren besleyici ürünler kullanmaktır. Nemlenmenin de ötesinde, daha yumuşak ve sıkı bir cilde sahip olacaksınız. Cildiniz, içerdiği antioksidanlar ile çevre faktörlerine karşı daha dayanıklı hale gelecektir.
4- Koruma
CİLDİNİZİ KORUYUN
Erken cilt yaşlanmasının %90 nedeni, olumsuz çevresel faktörlerden kaynaklanmaktadır.Cildinizin tipine uygun koruyucu ürünler kullanarak güneşten ve çevre etkilerinden maksimum koruma sağlayın.