133D7EF9372F2944B2D64B68b - Gergin ciltler için kum yağlı saçlara bira 1 pix beyaz - Gergin ciltler için kum yağlı saçlara bira1 pix beyaz - Gergin ciltler için kum yağlı saçlara biraGergin ciltler için kum yağlı saçlara bira

Güzelleşmek için pahalı kozmetik ürünler kullanmak zorunda değilsiniz. Halise Baydar'ın 'Güzellik İksirleri' adlı kitabındaki doğal karışımlarla güzelliğinize güzellik katmanız mümkün.

Yumuşacık eller
2 yemek
kaşığı tatlı badem yağını ellerinize sürüp 5 dakika masaj yapın ve üstüne naylon eldiven giyin. Daha sonra havluyu kaynar suda ıslatıp sıkın. Ardından ellerinizi bu havluya sarıp 10 dakika bekleyin. Sıcak suyla yıkayıp salatalık suyu sürerek yumuşak ellere sahip olun.

Kuru fasulye püresi
Haşlanmış
kuru fasulyeyi mikserle püre haline getirip üzerine zeytin yağı, bal ve limonu ekleyin. İyice karıştırıp sıcakken yüzünüze sürün. 20 dakika bekletip ılık suyla yıkayın. Sonra gül suyu sürüp cildinizi kendi haline bırakın.

Kleopatra A290735AD2405946BDE936E7b - Gergin ciltler için kum yağlı saçlara biramaskesi
Yumurtanın
sarısı, süt ve balı birbirine karıştırıp ince kum ilave edin. Bu karışımı göz çevrenizi açıkta bırakacak şekilde yüzünüze sürün. 15 dakika bu şekilde bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayıp nemlendirici uygulayın. Bu maske cildin gerginleşmesini sağlıyor.

Gözenekler ufalsın
10 damla
limon suyu, 3 yemek kaşığı tonik ve 1-2 yemek kaşığı badem ezmesini karıştırıp, püre kıvamına getirin. Ardından bu maskeyi göz çevreniz açıkta kalacak şekilde tüm yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi suyla yıkayın. Bu işlem gözenekleri 285FF30CAD75FC459865DBB7b - Gergin ciltler için kum yağlı saçlara biraküçültürken aynı zamanda ciltteki yağları da gideriyor. Eğer cildinizin gün içinde ışıl ışıl parlamasından şikayetçiyseniz bu maske tam size göre...

Sprey kullanmayın!
Yağlı
saçlar kaynar suyla yıkanmamalı. Bu işlem saç diplerini tahrip edip daha çok yağlandırır. Saçlarınız yağlıysa sprey'in yanı sıra fön ve elektrikli bigudi gibi saç derisine zarar veren elektrikli aletler kullanmayın. Yağlı saçları ayda bir kere bira ile ıslatıp kafa derinize masaj yapın. 15-20 dakika dinlendirip yıkayın.

Banyo saati
Eğer
sinirlerinizi yatıştırmaya ihtiyacınız varsa banyo suyunuzda kedi 341ECDB7E15C1A4D8DA2D53Db - Gergin ciltler için kum yağlı saçlara biraotu kullanabilirsiniz. Anason otu, güzel kokusuyla ruhunuzu dinlendirir. Rezene ise canlılık verir ve dinlendirir. Kekik ve nane ise romatizmaya iyi gelir.

Mayalı peeling
Kozmetik
peeling'ler kullanmak yerine doğal karışımları tercih ediyorsanız, bu tarifi denemenizde fayda var. 1 yemek kaşığı badem ezmesi, 1 yemek kaşığı bira mayası, 2-3 yemek kaşığı kil, 10 damla taze limon suyu ve 1-2 yemek kaşığı ılık suyu karıştırın. Ardından bu doğal peeling'i cildinize uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Böylece ölü hücrelerden kurtulmuş olacaksınız.