gp615807 - Bebeğim Olsun Diyorsanız : Sonuç Odaklı Sevişin


Cinsel ilişkiden sonra amuda kalkmanız gerekmiyor ama yine de gittiği yolda sperme yardımcı olmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

İşi yer çekimine bırakın
Döllenmeyi kolaylaştırmanın en iyi yollarından biri, spermlerin rahim ağzına olabildiğince yakın olmasını sağlamaktır. Sanılanın aksine, döllenme rahimde değil, fallop borusu denen, yumurtalıkla rahim arasındaki kanalda gerçekleşir. Bu yüzden, spermlerin fallop borunuza doğru yüzmesini sağlamanız gerekiyor. Bunun için yerçekiminden yardım almaya ne dersiniz? Cinsel ilişkiden sonra bacaklarınızı havaya kaldırın veya duvara dayayın. Misyoner pozisyonunda yatıyorsanız kalçalarınızın altına bir yastık almayı deneyebilirsiniz.

Misyoner pozisyonu
"Samimileşmek" için biraz sıkıcı bir yol gibi görünebilir ama misyoner pozisyonunda rahim ağzına doğru derin bir penetrasyon sağlanır. Böylece, partnerinizin spermlerine yapacakları uzun yolculukta yardım etmiş olursunuz.

Yatakta kalın
Cinsel ilişkiden hemen sonra yataktan fırlayıp fitness dersinize gitmeyin. Hamile kalmak istiyorsanız yan yatın ve dizlerinizi karnınıza çekin. Kalçalarınızın altına bir yastık yerleştirip ayaklarınızı yatağın başlığına dayayarak biraz gevşeyin.

Orgazm olun
Yüzünüzü güldürmesinin yanı sıra, tatmin edici cinsel ilişkilerin bebek yapmada da rolü büyük. Bir araştırmaya göre, yaşadığı cinsel ilişkilerden zevk alan ve orgazm olan kadınların vücutları, sadece sırt üstü yatıp yaz tatilini düşünen kadınlardan daha fazla sperm tutuyor. Bunun nedeni, orgazm sırasında rahme doğru daha fazla sperm çekilmesine neden olan kasılma ve gevşemeler.

Kegel egzersizlerinizi aksatmayın
Güçlü pelvik kasları hem siz hem partneriniz, hem de bebek yapmak için önemlidir. Kesin olmamakla beraber, seksten sonra birkaç mekik çekmenin de zararı olmaz.