Hamilelik Döneminde Alınan Kilolarınvirgul - Hamilelik Sonrası Karın Adalelerini Güçlendirmek için Egzersiz Yapın Hamilelik Sürecinde ve Sonrasında Bel Ağrılarına Neden Olduğu Bildirildi. Uzmanlarvirgul - Hamilelik Sonrası Karın Adalelerini Güçlendirmek için Egzersiz Yapın Hamilelik Döneminde Belde Oluşan Eğriliğin İleriki Zamanda Sıkıntı Oluşturmaması Adına Karın Kaslarını Güçlendirici Egzersizler Yapılması Gerektiği Uyarısında Bulundu
Hamilelik döneminde alınan kilolarınvirgul - Hamilelik Sonrası Karın Adalelerini Güçlendirmek için Egzersiz Yapın hamilelik sürecinde ve sonrasında bel ağrılarına neden olduğu bildirildi. Uzmanlarvirgul - Hamilelik Sonrası Karın Adalelerini Güçlendirmek için Egzersiz Yapın hamilelik döneminde belde oluşan eğriliğin ileriki zamanda sıkıntı oluşturmaması adına karın kaslarını güçlendirici egzersizler yapılması gerektiği uyarısında bulundu.

Anne adaylarında
virgul - Hamilelik Sonrası Karın Adalelerini Güçlendirmek için Egzersiz Yapın hamilelik döneminde aldıkları kilolarla birlikte karın bölgesinin öne doğru çekilmesi nedeniyle bel ağrısı şikayetleri artıyor. Karın bölgesine doğru çekilme yüzünden beldeki eğriliğin artması ve adalelerin zayıflaması da anneler için ayrı bir sorun teşkil ediyor. Doğum sonrasında bel ve karın adalelerinin güçlendirilmesi için de kadınların belirli zaman aralıklarında egzersiz yapmaları gerekiyor.
Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof Dr. Ali Baktırvirgul - Hamilelik Sonrası Karın Adalelerini Güçlendirmek için Egzersiz Yapın insanın bel bölgesinde öne doğruvirgul - Hamilelik Sonrası Karın Adalelerini Güçlendirmek için Egzersiz Yapın sırt bölgesinde de arkaya doğru belli bir kavis bulunduğunu ifade ederekvirgul - Hamilelik Sonrası Karın Adalelerini Güçlendirmek için Egzersiz Yapın ağrısız yürümek için bel ve sırt bölgesindeki bu kavisin korunması gerektiğini vurguladı. Baktırvirgul - Hamilelik Sonrası Karın Adalelerini Güçlendirmek için Egzersiz Yapın bunun kadınlarda özellikle de anne adaylarında çok sık karşılaşılan bir durum olduğunu söyledi.
Kadınlar hamile kaldıklarında karın öne doğru çektiği için beldeki eğriliğin artacağına ve adalelerin zayıflayacağına dikkat çeken Baktırvirgul - Hamilelik Sonrası Karın Adalelerini Güçlendirmek için Egzersiz Yapın "Doğumdan sonra bel adaleleri egzersizlerle güçlendirilerek doğum öncesi haline getirilmezsevirgul - Hamilelik Sonrası Karın Adalelerini Güçlendirmek için Egzersiz Yapın beldeki eğrilik artacakvirgul - Hamilelik Sonrası Karın Adalelerini Güçlendirmek için Egzersiz Yapın omurgada daralmalar ortaya çıkacaktır. Birkaç doğum yapıldığı takdirde bu eğrilik artacak ve sonuçta mekanik bel ağrısı dediğimiz ağrı ortaya çıkacaktır. Bu da annelerin yüzde 30'unda görülmektedir." dedi. Prof. Dr. Baktırvirgul - Hamilelik Sonrası Karın Adalelerini Güçlendirmek için Egzersiz Yapın doğumdan sonra ilk iki ayvirgul - Hamilelik Sonrası Karın Adalelerini Güçlendirmek için Egzersiz Yapın günde 3 kez 15-20 dakika egzersiz yapılarak bel ve karın adalelerinin güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.