..

-Balkon ve pencerelerin açık unutulması: Çocuk bir sandalye yardımıyla pencere tırmanıp, sarkabilir ve bunun sonucunda yüksekten düşebilir.

-Soba, şömine ve elektrikli ısıtıcılar: Çocuklar ellerini yakabilir. Saboların üzerinde kaynayan su varsa çocukların üzerine düşürebilir.

-Elektrikli ev aletleri: Çocuğun nasıl kullanacağını bilmediği ve nasıl çalıştığını keşfetmeye çalışırken zarar göreceği ütü gibi her türlü elektrikli ev aletleri çocuklar için tehlikelidir.

-Mutfak aletleri: Çatal ve bıçak gibi keskin ve sivri aletler de çocuklar için tehlikelidir.

-Merdivenler: Çocuklar kaygan merdivenden düşebilir.

-Mobilyaların sivri uçları: Birçok modern mobilyaların uçları çocuklar için tehlikeli olabiliyor. Cam sehpalar ve mobilyaların sivri kısımları çocuklar için tehlikelidir.

-Evdeki tabacalar: En tehlikelisi çocukların ulaşabileceği yerde tabancanın bırakılmasıdır. Silah ve tabanca kazaları birçok kez basına yansıdı. Çocuklar babalarını model alıyorlar. Babaları ise silah ve tabancaları gücün sembolü olarak gördüğü için evlerinde bulunduruyor ve çocukların yanında tabancalarıyla oynuyorlar. Çocuklar bu güce sahip olmak için babalarını taklit ederek tabanca ve silahla oynamak istiyorlar. Fakat silahın masum bir oyuncak olmadığını, canlarından olarak öğreniyorlar. Silah çocuk oyuncağı değildir. Silah ve tabancalarla şaka yapılmaz.

Çocuğunuzu evdeki tehlikelerden korumanız dileğiyle,