Uçakta bebeğiniz ve siz

Tatil zamanı gelmek üzere, bebeği ile ilk kez tatile çıkacak anne-babalara bizden birkaç öneri;
Yolculuk öncesine gereksiz değişiklikler yapmayın, örneğin; bebeğinizi memeden kesmeye çalışmayın,
2 yaş altındaki bebeğinizle uçak yolculuğunu tercih ederek daha rahat olabileceğinizi hatırlatmak isteriz,
Eğer bebeğiniz bir aydan büyükse ve de herhangi bir sağlık problemi yoksa uçak yolculuğuna çıkabileceğini belirten uzmanlar, zorunlu durumlarda bu sürenin kısalabileceğini belirtiyorlar.
Bebeğiniz ile ilk uçak seyahatine çıkıyorsanız birkaç önemli noktayı size özellikle belirtmek isteriz.Uçak yolculuklarında yaşanan problemlerin başında kulaklarda oluşan sorunlar geliyor. Özellikle kalkış ve iniş zamanlarında değişen kabin iç basıncı bebek ve küçük çocukların kulaklarında ağrı ve tıkanma hissi yaratabiliyor. Oluşabilecek rahatsızlık hissini en aza indirgemek için bebeğin emzirilmesi önerilen çözümlerin başında yer alıyor. Yutma eyleminin orta kulaktaki östaki borusunun daha kolay açılmasını sağladığını, böylece kulakta oluşan tıkanıklık hissinin engellendiğini belirten uzmanlar, bebekler için en kolay yutma eyleminin emzirme olduğunu söyleyerek iniş ve kalkışlarda annenin bebeği emzirebileceğini belirtiyorlar. Önemli olan bir diğer nokta da bilindiği üzere emzirmek, anne ile bebek arasındaki bağın en yoğun yaşandığı ve bebeğin daha rahat ve huzurlu olduğu bir an olduğu için bu durum anneye kolaylık sağlıyor.
Uçağa binmeden önce doktorunuzun önereceği ağrı kesici bir şurupta bebeğinizin rahatlamasını sağlayabilir. Yolculuğa çıkmadan önce konuyla ilgili doktorunuzla görüşebilirsiniz.
Bebeğinizin uyku saatine göre yolculuğunuzu ayarlayabilirseniz, bebeğiniz yolculuğunuzun en azından bir kısmını uykuda geçirmiş olur,
Uçağa bindiniz tatile gidiyorsunuz yanınıza bebeğiniz için “Organicare Baby SPF 50+ Koruyucu Güneş Losyon”unu almayı unutmayın. Güneşlenirken bebeğinizin cildini koruyan organik Shea Butter ve onarıcı B5 vitamini ile formüle edilmiştir.Hassas ciltlerde güvenle kullanılır ve suya dayanıklıdır. Losyonu açık havaya çıkmadan önce bebeğinize sürmelisiniz. Bebek ve çocuklar için en uygun dışarı çıkarma saatleri öğleden önce 09:30-10:00 öğleden sonra 16:00 – 17:00 arasıdır. Bebek ve çocuklar dışarı çıkarılırken başlarında açık renk bir şapka olmasına da dikkat edilmelidir.


annebebekkumsalda2 0001 - Uçakta bebeğiniz ve siz